Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
91 postów 1746 komentarzy

O.R.B.O - OBYWATELSKI RUCH BIERNEGO OPORU

Paulus Aquarius - NASZA BIERNA AKCEPTACJA – TO ZGODA NA POSTĘPOWANIE RZĄDZĄCYCH PSYCHOPATÓW !!!

OD NOWEGO EKRANU DO ZOORGANIZOWANEGO RUCHU SPOŁECZNEGO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czytam posty na NE i zauważam , że coraz częściej pojawiają się wpisy nawołujące do „wzięcia sprawy we własne ręce ” jeśli chodzi o kwestie związane z POLSKĄ RACJĄ STANU..

Czytam posty na NE i zauważam ,że coraz częściej pojawiają się wpisy nawołujące do „wzięcia sprawy we własne ręce ”jeśli chodzi kwestie związane z POLKĄ RACJĄ STANU. Mnożą się wpisy nawołujące do rewolucji, masowego strajku itd. Śledzę pojawiające się tutaj inicjatywy wyczekując jakiejkolwiek propozycji wysuniętej przez blogerów „z większym stażem”. Sam też zresztą nie poraz pierwszy dorzucam swój kamyczek. Kolejny rzucam dziś

 
  Z pewnością nie tylko ja dochodzę dochodzę do wniosku, że chyba nadszedł czas aby zacząć „coś” robić, jeśli chcemy w tej Polsce zmienić... by móc kiedyś spojrzeć swoim dzieciom i wnukom w oczy i powiedzieć: Tak próbowałem, próbowaliśmy...Tak, wyszliśmy...zrobiliśmy, zmieniliśmy bieg historii...itd Musimy zacząć już teraz. Gdyby każdy bloger na NE wypowiedział się co do propozycji co u licha mamy robić aby się WRESZCIE ZJEDNOCZYĆ W OBRONIE POLSKI ?! 

 
Chyba wielu z nas chciałoby zmian na lepsze, więc kurwa na co czekamy ? Na stan wyjątkowy, kiedy to znacznie trudniej będzie stworzyć struktury mogące stawić opór ? No do kurwy nędzy musimy zacząć działać TERAZ! Musimy stworzyć WSPÓLNY MANIFEST ! - powinien powstać specjalny dział na NE , istniejący tylko w jednym celu:
MOŻLIWIE NAJSZERSZEJ KONSOLIDACJI SPOŁECZNOŚCI BLOGERÓW POD JEDNYM SZTANDAREM...
 
  Potem należy ustalić plan,harmonogram,wyłonić liderów i stworzyć „algorytm SKUTECZNEGO rozpowszechniania" ZAMIARU ZJEDNOCZENIA NARODOWEGO W JEDNYM TYLKO CELU.
  USTALENIE CELU TO INNA SPRAWA, ALE CHYBA JASNE JEST ,ŻE CEL TEN DLA WIĘKSZOŚCI POLAKÓW ORBITUJE WOKÓŁ HASEŁ : „godne, sprawiedliwe państwo, przyzwoite zarobki, sprawiedliwsze podatki, brak złodziejstwa w kręgach władzy, bardziej bezpośrednia demokracja,itd . i NA TYM  CELU, WSPÓLNYM  INTERESIE MIAŻDŻĄCEJ WIEKSZOŚCI SPOŁECZEŃSTWA NALEŻY SIĘ SKUPIĆ ..pozostawiając z boku dyskusje typu: jak bedzie wyglądac Polska? Czy bedzie wystarczająco katolicka ? czy intronizujemy Chrystusa na króla Polski? itd, itd. Jeśli bedziemy brnąc w kwestie światopoglądowe to wszystko przepadnie. Cel musi jednoczyc wszystkich z pominieciem tylko tych, którzy mają w dupie czy będzie im się żyło lepiej czy gorzej...Na szczęscie raczej większośc z nas chce po prostu żyć w normalnej Polsce. i Niemal każdy dorosły Polak potrafi powiedzieć z całą stanowczością ..co jest w OBECNEJ POLSCE NIE TAK JAK BYC POWINNO. I tego sie trzymajmy- żeby to zmienić

 
Na początek powinniśmy zacząć bardziej solidarnie podchodzić do szeroko pojętego tematu "BEZMIARU NIESPRAWIEDLIWOŚCI" ,który jak pokazuje ma raczej charakter systemowy a nie incydentalny. Jeśli chcemy zacząć walczyć z nadużyciami w wymiarze sprawiedliwości to musimy konieczne wstać zza biurek, z wygodnych foteli i działać "w terenie". Chociażby w sprawie
Pana Bogdana Goczyńskiego
 
http://rebeliantka.nowyekran.net/post/83262,bogdan-goczynski-zatrzymany-w-sadzie-licytacja-jego-mieszkania-podczas-jego-nieobecnosci
 
czy  też  TOMM'a
 
http://tomm.nowyekran.net/
 
W przeciwnym razie nie ma co liczyć , że system się zmieni. Bezduszne rzeczy tak mają - nie uruchomi się w nich sumienie. Dlatego uważam ,że w każdym pojedynczym przypadku jaki mamy okazję poznać na łamach NE, a który dotyczy niszczenia kogoś przez tryby systemu, powinniśmy błyskawicznie interweniować. Nie szczędzić sił i wiary w sens nawet najmniejszego działania. Mamy ku temu możliwości. Mamy platformę do działania , MAMY PREZYDENTA RzBIK …

 
Jak na razie brakuje tylko trochę "zjednoczonego frontu" , który uporządkowałby hierarchię działań i celów wewnątrz NE oraz wyłonił LIDERÓW , którzy budowaliby formację społeczną zdolna działać „na zewnątrz” .

 
Czekam na propozycje, oczekuję komentarzy na temat i błagam nie piszcie ,że się nie da ,że za późno ,że za mało, itd. Konkretnie, krótko i na temat. Śmiało..
 
  ...no bo... co gdy kiedyś dzieci nas zapytają? Tatusiu, dlaczego zabiera nas wojsko, ...jak długo zostaniemy w tym obozie ? Czy kiedyś ludzie bez pracy też mieszkali w obozach ? Tatusiu, dlaczego ludzie nic nie zrobili...? 

 

 

KOMENTARZE

 • Skoro zostałem przywołany - ja, demokratycznie wybrany Prezydent RzBiK - to odpowiadam:
  Jeśli liczysz, że każdemu dogodzisz to się mylisz - żadnego jednoczonego frontu nie będzie. Każda grupka będzie robić swoje.

  Musisz też wiedzieć jeszcze jedno - bez pieniędzy, a tych nie ma i dopiero trzeba je wymyślić (jak je gromadzić i pomnażać) nic z tego nie będzie.

  W RzBiK mamy pewne przemyślenia co do niezbędnych działań i będziemy je wcielać w życie. Spokojnie i bez nerwów, chyba że faktycznie wszystko pierdyknie, ale i wtedy lepiej niech pod nóż idą w pierwszej kolejności ci, którym za to się płaciło od lat - posłowie, senatorowie, działacze partyjni, samorządowi ... (to moje zdanie).
 • Jak to sobie wyobrażasz?
  Wolnorynkowcy, ultramontaniści, monarchiści, trzeciodrogowcy w jednej owczarni? Prędzej zobaczysz tu walkę w kisielu niż zręby jakiegoś programu.
 • autorze
  Ja się zgadzam ale pod warunkiem, że zostanę wybrany Ukochanym Przywódcą i Światłem Narodu, a każde moje słowo będzie zapisywane złotymi głoskami i wyryte w skale waszych serc i umysłów.

  jak mnie będziecie słuchali to bardzo szybko dojdziemy do szczęśliwości, gdzie wszyscy będą piękni, młodzi i bogaci.

  PS. I każdy będzie miał służącego.

  Czego sobie i wam życzę, a co daj Panie Boże .
  Amen
 • @
  "Cel musi jednoczyc wszystkich z pominieciem tylko tych, którzy mają w dupie czy będzie im się żyło lepiej czy gorzej.."

  Obawiam się ,że tych "którzy chcą ,żeby im się żyło lepiej" jest zdecydowana większość. Moja obawa bierze się stąd, że za tym chciejstwem idą postawy roszczeniowe, a nie chęć do samorealizacji.
  Ludzie w całej Europie wychodząc na ulice i walcząc " o swoje" tak naprawdę legitymizują tę władzę. Władza może im dać , może też i nie dać . A najpewniej to zabierze.
 • @Prezydent RzBiK 21:13:10
  Racja.
 • To się tutaj nie uda, bo kierownictwo nie dorosło.
  //pozostawiając z boku dyskusje typu: jak bedzie wyglądac Polska?//

  Tak, bo nikt nie jest prorokiem, ani jasnowidzem.

  // Jeśli bedziemy brnąc w kwestie światopoglądowe to wszystko przepadnie.//

  Nie- Bez wyboru światopoglądu się nie da, bo się wszyscy pokłócą- już to przerabialiśmy tysiąc razy. Musi być fundament. Polska ma w tym najlepszą na świecie tradycję- myśl Dmowskiego i Konecznego. Winnicki ją świetnie rozumie, my też możemy. To zadanie trzeba odrobić. Zadne wspólne manifesty ręcznie dziergane przez amatorów-to już było przerabiane.

  //MAMY PREZYDENTA RzBIK //

  Kto ma, ten ma. Carcajou się nie nadaje na lidera i ideologa ruchu, jest za słaby umysłowo.
  Już to przerabialiśmy.
 • @Paulus.Aquarius
  1. "Musimy stworzyć WSPÓLNY MANIFEST !"

  2. "Potem należy ustalić plan,harmonogram"

  3. "i stworzyć „algorytm SKUTECZNEGO rozpowszechniania" ZAMIARU ZJEDNOCZENIA NARODOWEGO W JEDNYM TYLKO CELU"

  4. "USTALENIE CELU TO INNA SPRAWA"

  5. "wyłonić liderów"

  ---> Najpierw chciałbym zwrócić uwagę na jeden zasadniczy fakt":
  Punkty od 1 do 4 można realizować:
  w internecie, w realu lub w sposób "mieszany"!

  Natomiast punkt 5, czyli wyłonienie liderów i owszem, mogłoby się odbywać z wykorzystaniem, z pomocą internetu, ale ten wybór musiałby dotyczyć konkretnych, realnych ludzi a nie kogoś kto pozostałby - szczególnie po wyborze - nadal anonimowy.

  Dlaczego tak?
  Ano dlatego, że w Internecie można deklarować, w dość swobodny sposób, dowolne poglądy, można ich bronić, spierać się o nie, ale to wszystko samo w sobie nie przekłada się bezpośrednio na nic materialnego - pozostaje w wirtualnym świecie albo na zawsze, albo do momentu kiedy te "myśli zostaną przekute w czyny" - przez autora tych myśli lub przez "Odbiorców". I - pomijając odpowiedzialność z paragrafu X za "mowę ..." - prawdziwa, realna odpowiedzialność za te myśli, pomysły, koncepcje ... rozpoczyna się właśnie od tego momentu. Stąd, jeśli inicjatywa Zjednoczenia Narodowego miałaby być poważnym przedsięwzięciem, to lider (liderzy) musi być osobą z realu, osobą która podejmie to ryzyko i przyjmie realną odpowiedzialność za realizację postawionych jemu (im) zadań. A zadania te, powstaną jako konsensus poglądów wszystkich zaangażowanych ludzi, i tych z blogosfery i tych, którzy zechcą działać jawnie, w realu ...

  By to co napisałem, jakoś przełożyć na konkrety, to przypomnę, że już wcześniej proponowałem, by najpierw stworzyć tu na nE blog - może być o nicku "Zjednoczenie Narodowe" - który miałby możliwość być edytowany, ale nie przez jedną osobę, jak to jest w zwyczaju, lecz przez konkretną grupę ludzi, inicjatorów Akcji. Ta Grupa Blogerów oczywiście mogłaby się za ogólną zgodą rozrastać liczebnie a głównym zadaniem, na początkowym etapie, byłoby zbieranie i porządkowanie pomysłów swoich i tych składanych przez Komentatorów. Z tego wynika, że ten "blog", to byłby JEDEN artykuł, nieustannie modyfikowany. W ten sposób można znacznie przyspieszyć układanie wspólnego programu, jednocześnie utrudniając trollowanie i spychanie inicjatywy na fałszywe tory.

  Po ustaleniu - na tym pierwszym etapie funkcjonowania - imponderabiliów i to najlepiej z załączoną listą wszystkich Blogerów i Komentatorów, zgadzających się z głównymi założeniami, można by przystąpić do kolejnego etapu, czyli wyboru lidera lub liderów, którzy zagwarantują wprowadzenie zebranych pomysłów w życie. A to narzuca, że działalność liderów musiałaby w głównej części toczyć się w realu.

  I w tym momencie, żeby jednak nie sugerować żadnej kandydatury (choć dla niektórych będzie łatwe do domyślenia się, za kim, za czym bym optował), powiem tylko, że nie sądzę, by efekt przyniosła "praca od podstaw" i dlatego byłbym za wykorzystaniem już istniejących struktur organizacyjnych - z możliwością ich modyfikacji a nawet całkowitego przejęcia ... ale nie na zasadzie tzw. wrogiego przejęcia lub tworzenia "lwiej spółki", czyli takiej, w której jedni mają tylko zyski a drudzy mają tylko koszty.

  A co dalej ...?
  Dyskutujmy! :)

  Pozdrawiam wszystkich - i tych, którzy już się wypowiedzieli i tych, którzy się dopiero wypowiedzą.
 • @nikander 21:19:26
  a wdupie z tym jak się kto zwie... zadałbym każdemu tylko kilka pytań. !1.Podoba ci się obecny system?
  2. czy uważasz że powinniśmy go obalić?
  3. wyszedł bys na rynek żeby spotakąc się
  jeśli na 1 pyt. odpowiadasz "nie" a w drugim i trzecim "tak" to wyjdź 01.01 o 12.00 na rynek w miejscu zamieszkania. Ponieważ ogromna liczba Polaków ( może nawet większość) odpowie na 1 pyt. "nie" a na pozostałe dwa "tak" to mielibyśmy całą Polskę na Ulicy. A każda władza mogłaby szukać azylu daleko stąd... Oczywiście to ogromne uproszczenie -celowe z mej strony aby wskazać, że ludzie jak już by wyszli ..to wszystko jest możliwe
 • @circ
  "Winnicki ją świetnie rozumie, my też możemy. To zadanie trzeba odrobić. Zadne wspólne manifesty ręcznie dziergane przez amatorów-to już było przerabiane."

  ---> Skoro zadanie już jest odrobione, to nie powinno być żadnych problemów z odpowiedzią na pytanie"
  Jak to się stało, że przedstawiciele tak radykalnego, tak Narodowego Ruchu poparli "pojednanie" podpisane przez dwóch ... i ciepło mówili o Kremlu?

  http://EwidentnyOszust.nowyekran.pl/post/83040,przemowienie-jaroslawa-kaczynskiego-pod-pomnikiem-pilsudskiego#comment_708480
 • Też mam to uczucie..
  ..a jakkolwiek bym o tym nie myślał, zawsze rozmyślania te kończę na strofach Asnyka:

  "Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"

  Na Marszu Niepodległości padł postulat wzmocnienia, rozbudowy, czy wręcz utworzenia od podstaw Straży Marszu. Czy ktoś może wie, co się dzieje w tym temacie? Czy ktoś już zwracał się o pomoc? Może jest jakiś numer konta na, które zbierana jest kasa? Jakiś werbunek ochotników?

  Pytam, bo uważam to za rzeczywiście ważne i chętnie dołożę swoją cegiełkę.
 • @1normalnyczlowiek 22:28:29
  Istniejące juz struktury same sie otworzą gdy my będziemy silni.
  Siła polega na działaniu, ktorego początek własnie zaproponowałes.
  Od czegos trzeba zacząć i to już. Naprawde nie mamy czasu.
  Za miesiąc albo za dwa najwyżej-sytuacja bardzo sie skomplikuje a zatem potencjalne siły jeszcze bardziej rozproszy niż ma to miejsce obecnie.
 • @1normalnyczlowiek 22:28:29
  witam,bardzo dziękuje za Twój wpis. Coś na temat wreszcie. chwilami jakbym czytał swój post :)

  http://orbo.nowyekran.pl/post/74861,o-r-b-o-obywatelski-ruch-biernego-oporu

  Zgadzam się ..chyba całkowicie z twoim wpisem
  Od ... normalny człowiek ... :)
  Na dyskusje otwarty rzecz jasna. Wszystkie opcje na stole
  pozdrawiam
 • @radosław1
  "Istniejące juz struktury same sie otworzą gdy my będziemy silni. "

  ---> Tą drogą też oczywiście można pójść. Zaproponowałem istniejące struktury tylko na zasadzie, że "wiesz co bierzesz". Cały problem polega na tym, że aby nie stracić czasu na mylne wybory i decyzje, musi prawie od początku funkcjonować system weryfikacji, który od razu rozwieje ewentualne wątpliwości - wątpliwości co do danej osoby lub co do poszczególnych poglądów.
  Choćby z tego powodu właśnie, zadałem chwilę temu konkretne pytanie, które można uznać za pytanie "weryfikujące". :)
 • @Paulus.Aquarius 22:33:51
  "...a wdupie z tym jak się kto zwie... " - Tyś tu nowy - rzekł stary, przeto Ci wybaczę - to tak nawiązując do Krasickiego. Organizowałem "zajazdy na Mazowszu". Trzeba było tam być, widzieć i słyszeć.
 • @radosław1 22:41:00
  "Istniejące juz struktury same sie otworzą gdy my będziemy silni."
  Ja osobiście stawiałbym na dwie osoby jak na razie:
  Marian Kowalski
  Robert Winnicki
  Jeśli oczywiście chcieli by...chcieć ...być liderami .
  Kto jeszcze ?
 • @nikander 22:51:11
  Z całym szacunkiem ..tym bardziej wiedziałby Pan ..jak rozgrywać :)
  Niech Pan nie myśli ,że nierozumiem ,że to nie jest takie proste. To gigantyczny kawał roboty do wykonania. Ale od czegoś trzeba zacząć. Nie pozjadałem wszystkich rozumów i nie mam zamiaru upierać się przy żadnej Idei ... nawołuje tylko do KONSOLIDACJI istniejących IDEI OSÓB,LIDERÓW RUCHÓW
 • @Paulus.Aquarius 22:59:33
  Uważam, że zaden z nich nie ma własciwego wyrobienia politycznego. Ale po ludzku - nie mam nic przeciw tym osobom.
  Rzecz w tym, czy mamy czas sie uczyć?
  Uważam, ze takiego czasu nie mamy.
 • @Paulus.Aquarius 22:45:00
  "Wszystkie opcje na stole"

  Sądzę ze pomysł z "Blogerem" o nicku "Zjednoczenie Narodowe", mógłby zdać egzamin, gdyż z jednej strony nie angażowałby Szanownej Administracji NE a z drugiej strony zapewniałby wręcz przeraźliwą transparentność wszystkich działań.
  Także wpisanie lub odrzucenie danego pomysłu, danego rozwiązania lub także i osoby, widoczne byłoby na blogu, ale tłumaczenie się i cała dyskusja z tym związana znajdowałoby się w komentarzach, jako odnośnikach do decyzji.

  Co najwyżej, w "drastycznej" sytuacji, na przykład w takiej jaką nakreślił Nikander:

  "Wolnorynkowcy, ultramontaniści, monarchiści, trzeciodrogowcy w jednej owczarni? Prędzej zobaczysz tu walkę w kisielu niż zręby jakiegoś programu"
  nikander 17.12.2012 21:19:26

  można by na chwilę dany problem wrzucić jako osobny artykuł z dyskusją w komentarzach. Ale po dojściu do uzgodnień, ich wynik musiałby zostać zapisany w artykule głównym. A to po to, by wszystkie ustalenia znajdowały się w jednym miejscu - a nie jak w umowie z "bankiem", że niektóre, czasami najistotniejsze, szukać trzeba gdzieś na końcu, "małym druczkiem".

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek 23:13:18
  Nie mam nic przeciwko. Popieram.
 • @Paulus.Aquarius 22:59:33
  "Ja osobiście stawiałbym na dwie osoby jak na razie:
  Marian Kowalski
  Robert Winnicki"

  Byłbym skłonny też tak postawić,

  http://normalny.nowyekran.pl/post/80024,sld-owscy-bandyci-probowali-podpalic-polske-na-szczescie-wiekszy-bandyta-jest-juz-znany

  ale jednak będę uparty, uzależniając decyzję od wyczerpującej odpowiedzi na wyżej postawione pytanie o "pojednanie" - gdyż dotyka ono praktycznie najważniejszych spraw.
 • @1normalnyczlowiek 23:20:15
  To bardzo istotne z tym pytaniem ale także bardzo obszerne. Dużo czasu zajmie rozstrzyganie jak na początek.
  Bo mozna popierac ideę pojednania a jednoczesnie odrzucać, ze jest zmanipulowana. Duzo napisano na ten temat. Prawda?
 • NAPRAWA PAŃSTWA
  Pewna propzycja jest tutaj:
  http://zbigniew1108.nowyekran.pl/post/79889,gra-wiem-czego-chce-edycja-listopadowa#comment_673956

  Niestety Ameryka i Niemcy na to nie pozwolą. Stalibyśmy sie potęgą, a to kole w oczy. Mielibyśmy drugą Libię:(
 • @radosław1 23:09:32
  "Rzecz w tym, czy mamy czas sie uczyć?"

  Paulus.Aquarius: "... nie mam zamiaru upierać się przy żadnej Idei"

  Rzeczywiście, na naukę nie ma już zbytnio czasu ...
  I co prawda nie ma pełnej zgody zarówno co do celów, do których chcemy dążyć, jak i co do sposobów dojścia do tych celów, to jednak co do jednego panuje pełna zgoda:
  Nie można dopuścić do powtórki Magdalenki i Okrągłego Stołu, nie można dopuścić do kolejnego dealu koncesjonowanych opozycjonistów z koncesjonowanymi bolszewikami! Takie jest główne zadanie. Resztę "problemów", można będzie - po uprzednim pogonieniu bolszewii - "dopieszczać" już na spokojnie. Oczywiście spory wtedy też będą, ale najważniejsze, że nie będzie już źródła mowy nienawiści wylewanego na Polaków ...

  W zamian odzyskamy zupełnie inne źródło, gdzie:

  "Niewidoczne bagienne są sidła
  Ale źródło wciąż bije, tłoczy puls między stoki
  Więc jest nurt, choć ukryty dla oka!
  Nieba prawie nie widać, czeluść chłodna i ciemna
  Niech się sypią lawiny kamieni!
  I niech łączą się zbocza bezlitosnych wąwozów
  Bo cóż drąży kształt przyszłych przestrzeni
  Jak nie rzeka podziemna?
  Groty w skałach wypłucze, żyły złote odkryje
  Bo źródło, bo źródło wciąż bije..."
  http://teksty.net/Jacek-Kaczmarski-Zrodlo
 • @radosław1 23:30:47
  "... Dużo czasu zajmie rozstrzyganie jak na początek. "

  Zgadza się. Jednak punkt wyjścia jest najważniejszy, więc można i należy, "w krótkich żołnierskich słowach" powiedzieć, że:

  "to nie tak miało być,
  Zupełnie nie tak,
  Cały świat miał być nasz,
  Tylko go brać.
  Świat poszedł swoją drogą,
  Zostawił nas"
  http://teksty.org/budka-suflera,to-nie-tak-mialo-byc,tekst-piosenki

  http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=J-c6U4DVho8
 • @Paulus.Aquarius
  "powinien powstać specjalny dział na NE , istniejący tylko w jednym celu:
  MOŻLIWIE NAJSZERSZEJ KONSOLIDACJI SPOŁECZNOŚCI BLOGERÓW"
  ================

  Istotnie brakuje takich narzędzi, kategorii, czy zawieszonego tagu.

  Rzbik nie jest nadzieją nawet dla swojego prezydenta.

  Pomysłów jak to zrobić jest bez liku. Przykładowo może to być najpierw forma konwentu, ba e-parlamentu ne-onautów, ale jednak siła siła blogerów jest różna, komentatorów też. Trudno to sensownie ułożyć.

  E-parlament, chętni zostają e-posłami, wybieramy prezydium itd zaczynamy obrady, wybieramy rząd nowoekranowy, sejmokracja nowoekranowa, niech się coś dzieje.
 • @1normalnyczlowiek 22:39:12
  //Jak to się stało, że przedstawiciele tak radykalnego, tak Narodowego Ruchu poparli "pojednanie" podpisane przez dwóch ...//

  Nie "pojednanie", ale "Apel o pojednanie". Domyślam się, że go nie znasz.
  Przeczytaj i napisz, z którym zdaniem się nie zgadzasz:
  http://ekai.pl/biblioteka/dokumenty/x1430/wspolne-przeslanie-do-narodow-polski-i-rosji/

  // i ciepło mówili o Kremlu?//
  Jakiś cytat?
 • POLACY TO JEST RECEPTA NA KRYZYS
  http://piotrbein.wordpress.com/2012/12/17/prezent-do-przemyslenia-od-korneliusza/
 • nowy ruch społeczny
  Cytuję: "USTALENIE CELU TO INNA SPRAWA, ALE CHYBA JASNE JEST ,ŻE CEL TEN DLA WIĘKSZOŚCI POLAKÓW ORBITUJE WOKÓŁ HASEŁ : „godne, sprawiedliwe państwo, przyzwoite zarobki"

  ...PRZYZWOITE ZAROBKI...
  Czyś ty człowieku z konia spadł?
  Nowy ruch społeczny, nowa partia polityczna to jest obietnica bezlitosnej i nieustannej walki! A nie obietnica krainy miodem i mlekiem płynącej!

  Nie jesteś mi w stanie obiecać niczego, dopóki społeczeństwo nie będzie chciało Cię wysłuchać wpierw. Chcesz namówić społeczeństwo do wyrzeczeń? Pokaż mędrców, którzy znajdą posłuch. Wszyscy albo zamordowani, albo wyjechali ( prawie). Jesteśmy niewolnikami. Pomijam już cały burxxl, który dzieje się na świecie. Ja chcę jednej tylko zmiany:
  obniżenie kosztów pracy. Powiedzmy z 40% do 20%. Idź teraz i pogadaj z inteligentnymi inaczej, którzy pracują w urzędach i powiedz im, że zwolnisz od jutra połowę. Niech poprą Cię. W imię dobra kraju. Taki Chxj.

  Oczywiście, da się zmienić kraj na lepsze! Zróbmy to. Ale to będzie wymagało poświęcenia całego życia całej rzeszy wybitnych jednostek. To będzie wymagało heroizmu.

  Zacznijmy patrzeć na siebie nawzajem, jak na braci w tym kraju, nie wrogów. Zacznijmy rozumieć, to co się wokół dzieje. Odróżniajmy czynniki obiektywne od tych, na które mamy wpływ. Jak Jarosław wygra wybory to już będzie jakiś tam sukces ( chyba że będzie robił w tivi z siebie pajaca - temat na inną rozmowę). Przynajmniej coś się w tym kotle wymiesza, zawrze. Ludzie może zrozumieją, że inny człowiek ma inne zdanie i cześć - tak musi być. Zrozumieją jak FAJNIE mieć inne zdanie, różnić się i uzupełniać nawzajem i żyć razem w symbiozie. PO i PiS będą prześcigały się w kurtuazji wobec swego oponenta, a nie taki Niesiołowski jeden z drugim... ( ja tu stawiam na równi PO i PiS dla zobrazowania przykładu tylko).

  Nie oszukujmy się też - nie mówimy tu o żadnych szczytnych ideach. Chodzi o powiększenie naszego szeroko rozumianego dobrobytu. Bez tego będziemy dalej zbierać cięgi ( biednemu zawsze wiatr w oczy). I nie chodzi o diametralne polepszenie stopy życiowej w Polsce. Jedynie w małym zakresie. W zakresie na jaki nas stać. Ale te kilkanaście procent - powiedzmy - różnicy w dochodach dla biedoty takiej, jak ja oznacza zupełnie inny świat! Świat, w którym można odłożyć co nieco na czarną godzinę. A nie - żyć z dnia na dzień bo nie ma co do gara. Świat, w którym banda z Wiejskiej nie będzie w stanie nabierać ludzi, że już, już wytrzymajcie jeszcze trochę, zaciśnijmy pasa, a już jutro będzie raj. Bo jak nie to Łunia nie da pinionszków. Świat, w którym stać mnie będzie na własną trumnę i będę mógł z ulgą odetchnąć słowami: jebxć ZUS!

  Jak tego dokonać, skoro Polacy są tak dobrodusznym i otwartym narodem? Nie chcemy przecież przestać być sobą, zgadza się? Z drugiej strony na pomocy innym nikt swojego dobrobytu nie zbudował. Musimy odbudować kraj na, wciąż dosyć mocno obecnych w naszym życiu, zrębach polskiej cywilizacji. Przestańmy się obwiniać, za to jakimi jesteśmy. Czy zauważyliście, że jest wśród Polaków jeden niezawodny sposób na zjednanie sobie ludzi? Zawsze i wszędzie - niezawodnie. Mianowicie polega to na tym, że nagle w towarzystwie pojawia się osoba całkowicie autentyczna. Cokolwiek by nie mówiła, czegokolwiek by nie robiła - dostaje kredyt zaufania. Nikt się nie przyczepi. Fenomen istny, kraj gentleman-ów. Oczywiście to jest tylko chwila, moment. Potem wszystko wraca do 'normy'. Ale na tym polega nasza kultura. Dajemy każdemu szansę. Za co lubimy disco-polo? Za to że wyskakują z tym, co mają i chcą, żebyś ty też czasem pobawił się słuchając ich. Co ich to obchodzi, że pryszczaty małolat będzie 'się brechtał' z nich. Są dorośli, nie będą płakać. To na dzień dzisiejszy jest właśnie jeden ze 'zrąbków' naszej cywilizacji/kultury. Lubimy, jak każdy jest sobą. Nawet, jak oberwie to nic, bo każdy z nas dostanie swoje, pryszczaty małolat też. Tacy jesteśmy - moim zdaniem. Jeżeli zaczniemy posługiwać się w przestrzeni publicznej naszym polskim kodem kulturowym, to nie będziemy też mieć problemów z oceną naszego otoczenia. Będziemy w naturalny sposób wybierać spośród nas przywódców. Będziemy też codziennie świadkami tryumfu naszej kultury w codziennym życiu. Będziemy chcieli być coraz lepszymi Polakami - bo to się opłaca! Zamiast na 'Pokłosie' będziemy chodzić na 'Kac Wawa'.

  Kończąc ten mój nieporadny wywód, dochodzę do wniosku, że długa droga jeszcze przed nami. I powtórzę: niech mi tylko rząd obniży koszty pracy oraz kilka innych absurdalnych obciążeń, a jestem pewien, że nasz kraj rozkwitnie!

  poniżej link, który mnie zainspirował ostatnio:
  http://www.youtube.com/watch?v=TysRP51XSJg
 • @circ 22:25:56
  1/ No i jest wybrany przez 1.5% całej społeczności BiK wg swego regulaminu!
  2/ W ogole poziom jego kultury sięga szamba!
  3/ Nie potrafi ale pcha się na afisz, a jak przez mikrofn coś powie, to nie ma składu ani ładu, a w ogóle jak hymn zaśpiewa , to od fałszu protestują szumem drzewa.
  4/ Ciągle mówi, że bez funduszy to się nic niue ruszy!
  5/ Najaktywniejsze wypowiedzi ma w problemie Feminizmu sprowadzonego do 4 liter i podsumowanego przez ŁŁ:
  Można powiedzieć, że "Feminizm to sojusz tych które tylko myślą dupą z tymi, którzy tylko myślą o dupie"
 • @1normalnyczlowiek 22:28:29
  Dodam od siebie, że to nie tędy droga! Kretynizmem jest planowanie 11 marszy i nieumiejętność ustalenia kilku wspólnych celi !

  Chyba jest za dużo grup marzących o zdobyciu władzy (niektóre jak zawsze sterowane przez specsłużby tak jak tysiące Bolków, którzy są m.in. parlamentarzystami itp)!

  Egoizm tych kierownictw ma swój cel, a nie troskę o większość narodu
  i dopóki to się nie zmieni, to i w RP będzie gorzej! Dlatego żal mi pokrzywdzonych w tych marszach i krzyczę

  Wszyscy razem opracujmy 2 LISTY:

  1. WROGÓW WIĘKSZOŚĆI NARODU - Ja zacząłem to robić i na niej UMIEŚCIŁEM JUŻ PONAD 500 NAZWISK W TYM WSZYSTKICH KOMUNISTYCZNYCH I OPORTUNISTYCZNYCH PARLAMENTARZYSTÓW ! - którzy winni jak najszybciej być pozbawieni bycia parlamentarzystami, jeśli są jego wrogami i go bez przerwy oszukują!

  2. GODNYCH ZAUFANIA WIĘKSZOŚCI NARODU ! - Po dokładnym sprawdzeniu ich moglibyśmy z nich typować prawdziwych reprezentantów narodu.

  Tak jak nie ukarano największego zbrodniarza komunistycznego Jaruzelskiego i jego najbliższej bandy oraz wszystkich Bolków, tak i dziś nikomu włos z głowy nie spadnie za pałowanie, bicie kopanie itp uczestników marszu przez policjantów, a zwiększy się liczba "samobójców", uwięzionych, represjonowanych i po każdych zatrzymaniach po marszach ilość BOLKÓW !
  Najwyższy czas się jednoczyć i działać, a nie jak ŁŁ oferować swą d... do całowania i tylko o tych d .... myśleć („Feminizm – sprytna męska manipulacja)
  ranciszek Krzysiak - dysydent za komuny i dziś!
 • @Paulus.Aquarius 22:33:51
  A czy Ty musisz też z tak niskiego poziomu zaczynać:

  "a wdupie z tym jak się kto zwie..." - czy nie stać Cię na kulturę... ? Ludzie co tu na tym NE się dziej ?!
 • @Marek Kajdas 00:49:43
  "Rzbik nie jest nadzieją nawet dla swojego prezydenta. "

  Wy się Kajdas raz na zawsze odpieprzcie od RzBiK i zajmijcie się swoimi klubami, itp.
 • @mieszko-koleżko 06:28:45
  Ty piszesz, mówiisz o religii o kulturze, a kończysz jeden akapit :
  "Taki Chxj." Widać świadomie zamieniłeś "u" na "X"

  Czy naprawdę nie stać Ciebie i wielu innych wyjścia z tego szamba wulgaryzmu i rozpoczęcia życia pełnego pięknych określeń mobilizujących do podnoszenia poziomu, a nie staczania się do kloaki ?!
 • @1normalnyczlowiek 22:39:12
  //Jak to się stało, że przedstawiciele tak radykalnego, tak Narodowego Ruchu poparli "pojednanie" podpisane przez dwóch ... i ciepło mówili o Kremlu?//

  Ciepło czy mądrze?
  Nie ustosunkowuję się do informacji z drugiej ręki, bo ludzie nie umieją posługiwać się pojęciami i interpretują po swojemu. Odnoszę się tylko do tekstów żródłowych.
 • @drhumor 08:17:38
  Witam Szanownego Pana
  Co do jezyka i innych form artisticznej wypowiedzi. Bede mowil krotko. Czyz nie jest hipokryzja nienazywanie rzeczy po imieniu bo slowo niemilym sie wydaje? Rzecz jest paskudna, czlowiek swiadomy owego paskudztwa uzywa paskudnego okreslenia. To nie epatowanie chamstawem. Najwyzszego gatunku chamstwem w takim przypadku jest klamstwo. Inaczej w poblizu gdzies jest porownanie: poprosze pieczywo - zadamy chleba. Dalej nie bede sie rozwodzil nad pochodzeniem takich manier, ktore koniecznie musza potwierdzic watpliwe pochodzenie.
  Co do formy artisticznej wypowiedzi- proponuje przejsc na buddyzm i sypac piaskowe mandale- zawszec cel jest szczytny i unikniemy oskarzenia o chamstwo i ze czyjes wrazliwe uszy zdeprawowalismy.
  To jest forum dla doroslych facetow, ktorzy maja prawo do emocji :)
  Serdecznie Pana Pozdrawiam
  Czuwaj
 • @mieszko-koleżko 06:28:45
  Cieszę się, że temat żyje własnym życiem i oddziaływuje.
  mam nadzieję, że z czasem, zawarte tam idee staną się inspiracją zmian.

  PS. Proszę zajrzeć do mnie - ostatnia notka.
 • @1normalnyczlowiek 23:13:18 & ALL
  Otoz:

  "Rzecz w tym, czy mamy czas sie uczyć?"

  Paulus.Aquarius: "... nie mam zamiaru upierać się przy żadnej Idei"

  Rzeczywiście, na naukę nie ma już zbytnio czasu ..."


  "Sądzę ze pomysł z "Blogerem" o nicku "Zjednoczenie Narodowe"...."


  ""Wolnorynkowcy, ultramontaniści, monarchiści, trzeciodrogowcy w jednej owczarni? Prędzej zobaczysz tu walkę w kisielu niż zręby jakiegoś programu"
  nikander 17.12.2012 21:19:26

  można by na chwilę dany problem wrzucić jako osobny artykuł z dyskusją w komentarzach."
  "A co dalej ...?
  Dyskutujmy! :)"- koniec cytatow.

  NE jest juz takim "blogerem". Dyskutuje sie tutaj od poczatku- wszystkie opcje. Wstepne rozwiazania sa przygotowane. Na co jeszcze czekamy?
  ..........................................................
  mieszko-koleżko- celnie.
  ..........................................................
  Paulus.Aquarius
  Zgadzam sie, ze czas sie konczy.
  .........................................................
  Asadow- dzieki za linke
  .........................................................
  Ssak
  "Niestety Ameryka i Niemcy na to nie pozwolą. Stalibyśmy sie potęgą, a to kole w oczy. Mielibyśmy drugą Libię:("- ... i tak bedziemy mieli i tak bedziemy mieli :/ OBAWIAM SIE niestety- i nie wolno!!! do tego dopuscic
  ........................................................
  Paulus.Aquarius
  "nawołuje tylko do KONSOLIDACJI istniejących IDEI OSÓB,LIDERÓW RUCHÓW"-popieram
  ........................................................
  1normalnyczlowiek & Cirk
  "wyłonić liderów"
  " ... nie kogoś kto pozostałby - szczególnie po wyborze - nadal anonimowy." + "Zjednoczenia Narodowego miałaby być poważnym przedsięwzięciem, to lider (liderzy) musi być osobą z realu, osobą która podejmie to ryzyko i przyjmie realną odpowiedzialność za realizację postawionych jemu (im) zadań. A zadania te, powstaną jako konsensus poglądów wszystkich zaangażowanych ludzi, i tych z blogosfery i tych, którzy zechcą działać jawnie, w realu ..." - trening czyni mistrza. Jednoczesnie zasady: wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu oraz znac swoje miejsce w szeregu.
  .........................................................
  bez zrozumienia istoty przemiany i woli gotowosci otwarcia sie na nia tych wszystkich, ktorzy przemiany pragna, moze sie nie udac.
  Czuwaj
 • @nikander 21:19:26
  Tak, tak. Organizacja "wspólników" ma sens, a organizacja "niezadowolonych" to utopia.

  Bez sensu jest pospolite byle ruszenie bo każdy będzie "biegł" w inną stronę.
 • @ssak 23:49:42
  Twój Dekret jest OK, Tylko 3. punkt dekretu, należy dopracować.
  Serdecznie Pozdrawiam.
 • CEL TO ZERO KORUPCJI
  Paulus.Aquarius piszesz:
  "Ustalenie celu to inna sprawa, ale chyba jasne jest ,że cel ten dla większości Polaków orbituje wokół haseł : „godne, sprawiedliwe państwo, przyzwoite zarobki, sprawiedliwsze podatki, brak złodziejstwa w kręgach władzy, bardziej bezpośrednia demokracja, itd. I na tym celu, wspólnym interesie miażdżącej większości społeczeństwa należy się skupić."

  Taki "CEL", to zwykłe BLA, BLA, BLA każdego polityka przed wyborami, z każdego obozu i każdej partii w ustroju hierarchicznym. W dodatku osiągnięcie tego "CELU" jest niemożliwe, gdyż każdy system hierarchiczny NIE JEST odporny na korupcję.

  Np. system parlamentarny jest ustawiony pod korupcję tzw. lobbystów. Każdy system hierarchiczny jako system korupcji ustroju parlamentarnego, czy systemu typu reżimowego, jedynej dynastii , jedynego szejka, jedynego prezydenta polega na tym, że ochłapy z suto zastawianego stołu dla elit, czy dworu mają spadać do tych oczekujących pod stołem.

  A to jest największą iluzją, kłamstwem. SPADAJĄ NIE OCHŁAPY, TYLKO OKRUSZKI. Chciwość ludzka jest nieskończona. Podziały społeczne rosną więc coraz szybciej.

  Zadałem podobne pytania wybranym przez Ciebie ludziom M. Kowalskiemu i R. Winnickiemu.
  http://idb.nowyekran.pl/post/79805,z-wiatrowka-do-sejmu-rp

  Nie widać, żeby mieli ochotę na nie odpowiadać. Wygodniej im wykrzykiwać slogany, a to nie jest niczym nowym. Takie zachowanie jest znane, każdemu Polakowi. Wydaje się, że ich wizja, oraz wszystkich Narodowców ogranicza się do jedynego celu: dostać się do parlamentu i ustawić się najbliżej nakrytego stołu.

  I to wszystko, żadnej wizji Państwa 21 wieku, NIC.
  To przecież pic na wodę cały ten RN.

  Jak np. chcesz wyeliminować takiego economic hit mana? -
  Tu podaje były agent CIA fakty historyczne:

  http://www.youtube.com/watch?v=7R4tp_o-RBU&feature=youtu.be

  A tu masz realną wizję:

  CELEM JEST ZERO KORUPCJI !
  BUDOWAĆ POLSKĘ OD NOWA!

  Wszystkich i wszystko won wyzwoli nas od KORUPCJI!!!
  Ustrój bez korupcji wyzwoli Naród Polski.

  Czego Naród Polski faktycznie chce, ukażą w przyszłości wyniki referendów narodowych, ogólnopolskich i lokalnych, w rewolucyjnej technice szybkich referendów już w nowym ustroju Demokracji Bezpośredniej.

  Budujemy Nowy Dom
  Wszystkich i wszystko won!
  We własnym interesie
  I bez strzelania.
  AKT WOLI NARODU
  http://www.petycjeonline.com/akt
 • @Asadow 00:54:36
  "Nie "pojednanie", ale "Apel o pojednanie". Domyślam się, że go nie znasz."

  ---> Nie mam zwyczaju wypowiadać się w sprawach, których nie znam ...
  http://normalny.nowyekran.pl/post/71333,pogadajcie-sobie-jak-agent-z-agentem-podpisujcie-sobie-co-chcecie-ale-nas-polakow-w-to-nie-mieszajcie


  "// i ciepło mówili o Kremlu?//
  Jakiś cytat?"

  "Jak na razie, ŻADNA wypowiedź abp Michalika tego nie potwierdziła!
  "Dlatego dziś abp Michalik prezentuje się jako gracz myślący wiele ruchów naprzód."

  Jego dotychczasowe wypowiedzi, związane z wizytą i apelem, wpisują się dokładnie w teorię Anodiny i Millera, w słowa Tuska, Komorowskiego ... Putina ... o tragedii smoleńskiej a religijne przesłanie stanowi tylko tło.
  Widać wyraźnie, że głównym celem jest zamiecenie pod dywan niewygodnych spraw a nie "wybaczenie w duchu pojednania" ... Bo pamiętajmy, że prawdziwe pojednanie może się odbyć TYLKO i WYŁĄCZNIE w PRAWDZIE - i to w prawdzie, tej jak najdalszej od "Комсомольскoй правды" ..."
  http://robertwinnicki.nowyekran.pl/post/71326,arcybiskup-michalik-i-geopolityczne-wzruszenia#comment_578958

  "Inicjatywę abp Michalika należy oceniać pozytywnie – jest to oczywiście sprawa polityczna, ale może być dobrą okazją do pokazania drogi, jaką powinna kroczyć polska polityka zagraniczna."
  "Przykładem polityki prowadzonej w pozycji wyprostowanej jest właśnie inicjatywa Episkopatu, który wychodzi do rosyjskiej Cerkwi jako partner, a nie – jak rząd Tuska – jak przestraszony wasal."
  http://robertwinnicki.nowyekran.pl/post/71326,arcybiskup-michalik-i-geopolityczne-wzruszenia

  "Podpisanie dokumentu ocenić należy pozytywnie. Dystansując się od bieżących, trudnych i skomplikowanych problemów politycznych, jest zarazem przejawem polityki przez wielkie P. Dla polskiej prawicy jest zaś dobrym przypomnieniem, co stanowi główne zagrożenie dla kultury i cywilizacji, dla Polski i Polaków: nie jest nim Moskwa, a demoliberalizm, laicyzm i konsumpcjonizm niszczące i degradujące żywą tkankę narodu.

  P.S.
  Wiele osób patrzy na wizytę Cyryla jedynie z perspektywy jego bliskich związków z Kremlem i jego agenturalnej przeszlości - moim zdaniem jest to najzupełniej błędne."
  http://robertwinnicki.nowyekran.pl/post/71434,sluszny-krok-dobry-apel
 • @drhumor 07:51:32
  "Dodam od siebie, że to nie tędy droga! Kretynizmem jest planowanie 11 marszy i nieumiejętność ustalenia kilku wspólnych celi !"

  ---> Pisząc ten komentarz:

  http://orbo.nowyekran.pl/post/83306,od-nowego-ekranu-do-zoorganizowanego-ruchu-spolecznego#comment_709259

  pamiętałem o Panu i chciałem od razu nawiązać do Pańskich opinii, ale odłożyłem to na później.

  Co do tych "11 marszy", to i tak nie odwzorowują pełnego zróżnicowania na polskiej scenie politycznej. Wiadome, że dla przeprowadzenia konkretnych, pożytecznych zmian, potrzebna jest możliwie jak największa jedność, skupienie się na wspólnym celu i na ... wspólnym "wrogu"! Ale do tego trzeba dopiero dojść. Właśnie trwają próby ustalenia takich dróg dojścia.
  Przecież już na samym początku trzeba wiedzieć, do czego się dąży i kto może rzucać największe kłody pod nogi ...

  Pozdrawiam
 • @circ 09:00:11
  "Odnoszę się tylko do tekstów żródłowych."

  ---> I bardzo dobrze.
  Myślę, że wypowiedzi Roberta Winnickiego na te tematy, można za takie teksty źródłowe uznawać :)
 • @adevo 17:18:40
  "CELEM JEST ZERO KORUPCJI !
  BUDOWAĆ POLSKĘ OD NOWA!"

  ---> Dodałbym do tego:
  prawdziwą odpowiedzialność za decyzje, czyny ...

  "Wszystkich i wszystko won"

  ---> Łatwiej powiedzieć niż wykonać. Zauważmy ilu to ludzi do wymiany. Przecież stanowisk w urzędach, instytucjach, wszelkiej maści spółkach - nawet już po znacznej redukcji - będą tysiące do zweryfikowania. Niestety, szczególnie służby (ale nie tylko), potrafią sobie przygotować, z wyprzedzeniem, miękkie lądowanie, przez choćby podstawienie ludzi z pozoru czystych a którzy, gdy się wszystko uspokoi, będą kontynuowali krecią robotę, dbając głównie o swoich mocodawców.
 • @1normalnyczlowiek 20:30:22 Nie trzeba żadnej weryfikacji
  ---> Łatwiej powiedzieć niż wykonać. Zauważmy ilu to ludzi do wymiany. Przecież stanowisk w urzędach, instytucjach, wszelkiej maści spółkach - nawet już po znacznej redukcji - będą tysiące do zweryfikowania.

  -------------------------
  Nie trzeba żadnej weryfikacji
  -------------------------

  Moje uwagi dotyczą przecież całkiem innego układu, całkiem innego ustroju. Jakbyście mieli zakodowane tą hierarchię w odruchach warunkowych.

  W ustroju demokracji bezpośredniej nie ma posłów, nie ma parlamentu, są urzędnicy kontrolowani przez suwerenów i ewentualnie dodatkowo przez szybką coroczną rotację stanowisk. Comiesięczna ocena zadowolenia społecznego daje możliwość usuwania znienawidzonych lub kontrowersyjnych urzędników.

  W krajach arabskich masz do tego zasadę 10 oczu i rąk przy ważnych decyzjach. DB nie sposób skorumpować, dlatego na całym świecie wszystkie służby i wszystkie pasożyty świata boją się DB.

  Więcej na ten temat, a przynajmniej pojęcia wyjściowe, którymi operuję, daje mój artykuł przetłumaczony przed 7-ma laty.

  Demokracja bezpośrednia a korupcja

  http://iddd.de/idb.pdf
  lub
  http://iddd.de/idb.htm#korup

  Pozdrawiam i życzę
  Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
 • @prawi co wiec 21:56:05
  Zgadzam się z pańskimi tezami.

  Pozdrawiam.
 • @aty 22:40:37
  Też nurtują mnie te same wątpliwości i pytania.

  Pozdrawiam.
 • @drhumor 07:39:56
  :))))))))))))

  Super!!!!!!!

  Pozdrawiam.
 • @drhumor 07:51:32
  Zgadza się!!!!

  Pozdrawiam.
 • @Anderson 09:48:22
  A gdzie są ci co przemian pragną?
  Pod pierzyną i ciepło i bezpiecznie przemian pragnąć, a jak przyjdzie co do czego to własną matkę sprzedadzą aby samemu nie ucierpieć.

  Pozdrawiam.
 • @adevo 17:18:40
  TAK!!

  Pozdrawiam.
 • @1normalnyczlowiek 20:30:22
  Nie tysiące, ale co najmniej setki tysięcy, albo i miliony.
  Niestety jeśli Polskę zniewolono metodami rewolucyjnymi to odzyskanie Jej suwerenności MUSI nastąpić na drodze KONTRREWOLUCJI.
  Pytaniem jest wzt:
  Czy społeczeństwo chce kontrrewolucji czy też jest już na tyle skundlone, że pogodziło się ze swym marnym losem?

  Pozdrawiam.
 • @adevo 23:08:12
  Zgadzam się z tezą, że należy przebudować system od podstaw, ale jednocześnie uważam, iż należy robić to z głową na karku, a nie z głową w chmurach.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930