Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
91 postów 1746 komentarzy

O.R.B.O - OBYWATELSKI RUCH BIERNEGO OPORU

Paulus Aquarius - NASZA BIERNA AKCEPTACJA – TO ZGODA NA POSTĘPOWANIE RZĄDZĄCYCH PSYCHOPATÓW !!!

Viva la Venezuela ! Jankee go home !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Wenezuelski gambit. Najgorszy blef Trumpa, najcięższa próba Maduro"


 
To, że w Wenezueli mamy do czynienia z zamachem stanu nie ulega wątpliwości. W dodatku jankeska operacja zamiany Maduro na Guaido jest dokonywana z taką zuchwałością i bezczelnością, że aż trudno pojąć ,jak można uwierzyć w oficjalną narrację, którą bombardują nas syjonistyczne media głównego ścieku. 
 
Od czasu ostatniej próby zamachu stanu w Wenezueli, jak dotąd próżno szukać na ten temat informacji w polsko - języcznej sieci, które rzetelnie przedstawiałyby obraz sytuacji jaka ma tam miejsce.
 
 
Jakże miłym więc zaskoczeniem, było znalezienie tekstu, który ukazał się 26.01.2019 r. na portalu STRAJK.EU
 
Tekst, jest dość obszerny, ( ok 30 min. czytania) co wielu czytelników, może nieco zniechęcić. 
 
Zapraszam do lektury!
Tekst ten uważam za wiarygodną i rzetelną analizę, którą warto przeczytać.

 Artykuł znajdziesz w komentarzu !

 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Wenezuelski gambit. Najgorszy blef Trumpa, najcięższa próba Maduro
  https://strajk.eu/wenezuelski-gambit-najgorszy-blef-trumpa-najciezsza-proba-maduro/
 • @ Autor - 5*
  DK
 • Stop kolejnej wojnie USA o ropę!!ręce precz od |Wenezueli!
  https://twitter.com/i/status/1092513446900498432
 • "Viva la Venezuela" to są pobożne życzenia, które Polacy przerabiają już od 1000 lat - Smutne to ale niestety prawdziwe.
  .


  CAŁA AMERYKA została podbita na polecenie ARYSTOKRACJI ŻYMSKIEJ.

  i niestaty, do dnia dzisiejszego, wszystkie tam założone KOLONIE, dziś zwane PAŃSTWOWYMI KORPORACJAMI są własnością ich
  "EUROPEJSKICH" inwestorów, tzn. ZACHODNIO EUROPEJSKICH ARYSTOKRACJI (innych NIE MA !!!!) -


  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/147503,teraz-wenezuela-a-kto-nastepny#comment_1529480  PLAN WYNISZCZENIA LUDZKOŚCI PRZEBIEGA BEZ ZAKŁUCEŃ :(

  I nie wygłada żeby coś się zmieniło - Ale jeszcze można i nawet należy POUJADAĆ :)  https://s.abcnews.com/images/US/HT_coastguard_canines_as_08_160408_4x3_992.jpg  .
 • @trojanka 22:34:12
  Nie ręce, tylko brudne, krwiożercze szpony:)
  Cieszy to, że większość ludzi na świecie optuje za Wenezuelą i jej prezydentem Maduro.
 • @Krystyna Trzcińska 22:48:39
  ZAKŁÓCEŃ jak już. A tu nikt nie ujada.
 • @lorenco, President to taki p-RESIDENT - W aMERYCE głośno mówią od lat, że D. Trump będzie/jest OSTATNIM pREZYDENTem USA !!
  .


  https://s3.amazonaws.com/s.plague.io/upload/2016-03-04/2988f0f9-fca6-4474-a805-dffbc648bf3f.jpg


  Resident President


  https://pbs.twimg.com/media/Cb8kX3EWEAA4IOp.jpg
  .
 • @Krystyna Trzcińska 23:27:10
  bardzo proszę nie spamować
 • Komentarz napisany na portalu STRAJK.EU i natychmiast zablokowany!
  https://strajk.eu/wenezuelski-gambit-najgorszy-blef-trumpa-najciezsza-proba-maduro/#comment-188350

  Nie zgadzam się z autorem Pawłem Jaworskim, jeżeli chodzi o „niegospodarność” Maduro.

  Po prostu nie zna faktów: dywersja CIA przy wydobyciu ropy ( sterowana opozycja), przestarzałe urządzenia, blokada kredytowa światowych banków, sankcje USA zakazujące nowych importów ropy do Stanów. Maduro nie ma możliwości sprzedawać ropy!

  Na to potrzebuje przetwórni, statków, rurociągów i nowych umów.

  Poniżej taka moja spekulacyjna myśl:
  Gdy Chiny się interesują, ale mało pomagają, to może chcą odczekać wojnę. Liczą, że po wojnie dostaną więcej zleceń na odbudowę i w rezultacie więcej ropy.

  PS. Blokada mojego komentarza na portalu Strajk.eu bardzo mi podpadła. Jeżeli pisze się 95% prawdy, a kłamliwe 5 procent decydują o fałszywym sensie artykułu: że trzeba usunąć Maduro, gdyż się nie nadaje i wtedy będzie lepiej, to mamy do czynienia z zachodnią propagandą na zamówienie.
 • @adevo 03:54:51
  //Blokada mojego komentarza na portalu Strajk.eu bardzo mi podpadła. Jeżeli pisze się 95% prawdy, a kłamliwe 5 procent decydują o fałszywym sensie artykułu//

  A cóż począć skoro brak rzetelnej informacji to cecha polskiej przestrzeni medialnej.Każdy kto może korzystać z innej niech bogu dziękuje i współczuje tym którzy zdani są wyłącznie na polskie media.
  Bo przecież tak jak w procesie tworzenia na początku było słowo tak w procesie poznawania rzeczywistości na początku musi być obiektywna informacja.Na przykład o tym że:Wenezuela ma największe złoża ropy naftowej ale niestety tak zwanej "ciężkiej" wymagającej pewnych nakładów w celu jej "uzdatnienia",że zaledwie kilka procent terytorium jest przydatne dla rolnictwa reszta to rzeki,rozlewiska i góry,że bardzo dają się we znaki stu a moze nawet stu pięćdziesięcioletnie zaniedbania w każdej dziedzinie społecznego życia:ochronie zdrowia,edukacji,energetyce,budownictwie mieszkaniowym itp,że pierwszym który miał odwagę zmierzyć się z ogromem problemów był na początku XXI w Chavez,że te świetne osiągnięcia ekonomiki sprzed epoki "komunistów (Chaveza i Maduro) dotyczyły wyłącznie białej mniejszości czyli około 25% społeczeństwa,itd.itd
  Dopiero mając jaki taki zasób elementarnej wiedzy o Wenezueli można dywagować o tym czy tamtym.Polskie media nie tylko nie dostarczają informacji ale wykorzystując fakt że przeciętny odbiorca ciemny jest jak tabaka w rogu narzucają mu już gotową opinię.I to jest wstrętne.
 • @adevo 03:54:51
  NAPISAŁEM DO REDAKCJI STRAJK.EU :

  Pozwoliłem sobie na przywołanie artykułu:
  "Wenezuelski gambit. Najgorszy blef Trumpa, najcięższa próba Maduro"
  na swoim blogu na portalu neon24 gdzie od wielu lat publikuje

  https://orbo.neon24.pl/post/147549,viva-la-venezuela-jankee-go-home
  Od wczoraj mogło go przeczytać nawet kilkaset osób . Jeden z moich gości na blogu napisał taki komentarz:

  "Komentarz napisany na portalu STRAJK.EU i natychmiast zablokowany!
  https://strajk.eu/wenezuelski-gambit-najgorszy-blef-trumpa-najciezsza-proba-maduro/#comment-188350

  Nie zgadzam się z autorem Pawłem Jaworskim, jeżeli chodzi o „niegospodarność” Maduro.

  Po prostu nie zna faktów: dywersja CIA przy wydobyciu ropy ( sterowana opozycja), przestarzałe urządzenia, blokada kredytowa światowych banków, sankcje USA zakazujące nowych importów ropy do Stanów. Maduro nie ma możliwości sprzedawać ropy!

  Na to potrzebuje przetwórni, statków, rurociągów i nowych umów.

  Poniżej taka moja spekulacyjna myśl:
  Gdy Chiny się interesują, ale mało pomagają, to może chcą odczekać wojnę. Liczą, że po wojnie dostaną więcej zleceń na odbudowę i w rezultacie więcej ropy.

  PS. Blokada mojego komentarza na portalu Strajk.eu bardzo mi podpadła. Jeżeli pisze się 95% prawdy, a kłamliwe 5 procent decydują o fałszywym sensie artykułu: że trzeba usunąć Maduro, gdyż się nie nadaje i wtedy będzie lepiej, to mamy do czynienia z zachodnią propagandą na zamówienie."

  Chciałbym -jeśli to możliwe - poznać treść usuniętego komentarza i powód jego usunięcia. Cenzura to jedna z najgorszych rzeczy o ile nie jest uzasadniona łamaniem regulaminu itp. to nie powinna być stosowana jako metoda blokowania dyskusji w kierunku niepożądanym przez autora czy redakcję. Dlatego zanim wstawię jakąś treść od Was to po prostu chciałbym się dowiedzieć jakie jest Wasze podejście do wolnego słowa. Proszę o odpowiedź na maila
  Z poważaniem
  Paweł Chajec
 • @ikulalibal 04:44:45
  dziękuję za komentarz.
  Od siebie dodam, że śledzę to co się dzieje w Wenezueli od przewrotu, który wyniósł Hugo Chaveza do władzy

  OGÓLNIE TO WSZYSTKO SZŁO DOBRZE DO CZASU ZMASOWANEGO ATAKU FINASJERY NA TEN KRAJ. kraj mozolnie pokonywał zaległości z wielu dekad i dopiero w 2018 roku zaczęły się problemy z inflacją o której tak trąbią wszystkie media. JAKIE BYŁY PRZYCZYNY TEGO ZAŁAMANIA?

  https://d3fy651gv2fhd3.cloudfront.net/charts/venezuela-inflation-cpi.png?s=vnvpiyoy&v=201901291137a1&lang=all

  PONIŻEJ INNY CIEKAWY ARTYKUŁ TEMACIE

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/wojna-ekonomiczna-wenezuela/
 • @Krystyna Trzcińska 22:48:39
  "CAŁA AMERYKA została podbita na polecenie ARYSTOKRACJI ŻYMSKIEJ.

  i niestaty, do dnia dzisiejszego, wszystkie tam założone KOLONIE, dziś zwane PAŃSTWOWYMI KORPORACJAMI są własnością ich
  "EUROPEJSKICH" inwestorów, tzn. ZACHODNIO EUROPEJSKICH ARYSTOKRACJI (innych NIE MA !!!!) "


  NO WŁAŚNIE SĄ INNI INWESTORZY !
  ROSJA , CHINY SĄ PRZECIWWAGĄ DLA PRERIOWEGO BYDEŁKA. POMAGA TEŻ KUBA I IRAN co także jest niezwykle cennym wkładem w powstrzymywanie jankeskiego imperializmu

  To właśnie utracenie przez USA wpływu na rzeczywistość w tym jednym z ostatnich niezależnych od nich państwie jest przyczyną zajadłego ataku Tramka ...
 • PRZYKŁADY SABOTAŻU W WENEZUELI !
  Od 2014 r. miały miejsce zabiegi zmierzające do destabilizacji waluty wenezuelskiej – boliwara – i wywołania kryzysu finansowego. Banknoty o najwyższym nominale 100 boliwarów były przechwytywane i przerzucane do Kolumbii, gdzie dostawały się w ręce międzynarodowych mafii. W ten sposób wyprowadzono z Wenezueli ponad 300 mld boliwarów. W kolumbijskich miastach Cúcuta, Cartagena, Maicao były one fałszowane i wprowadzane do obiegu w różnych ilościach. Rząd Wenezueli zareagował wycofaniem boliwarów o tym nominale oraz karkołomną wymianą pieniędzy. Na początku listopada 2017 r. prezydent Maduro oskarżył prezydenta Kolumbii Juana Manuela Santosa o koordynowanie działań mafii i wypełnianie poleceń Waszyngtonu.

  Akty sabotażu przyjmują najróżniejszy charakter. W styczniu br. oddziały sił porządkowych Wenezueli zlikwidowały po ostrej walce grupę terrorystyczną odpowiedzialną za porwanie w czerwcu 2017 r. helikoptera wojskowego z bazy lotniczej Generalísimo Francisco de Miranda pod Caracas. Z pokładu tego helikoptera ostrzelano z broni maszynowej i obrzucono granatami gmachy Najwyższego Trybunału Sprawiedliwości oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. W walce z terrorystami zginęło dwóch policjantów. Zlikwidowana bojówka miała ścisłe związki z jednym z przywódców prawicowej opozycji Leopoldem Lópezem.

  Niezwykle pomysłowy sabotaż ekonomiczny uprawiały wynajęte grupy przemytników i gangsterów z położonych ok. 50 km od Wenezueli Antyli Holenderskich. Z tych wysp przypływali na wybrzeże wenezuelskiego stanu Falcón sabotażyści, którzy niszczyli miejscową sieć elektryczną, pozyskiwali miedź z przewodów i sprzedawali ją później na czarnym rynku w cenie 5 dol. za 1 kg. Działalność ta prowadziła do licznych zakłóceń w funkcjonowaniu zakładów pracy, szkół i szpitali. Nie tylko miedź była przedmiotem zainteresowania dywersantów. Rabowali i wywozili na sprzedaż także żywność, lekarstwa, kobalt, metale szlachetne itd. W odpowiedzi rząd wenezuelski na 72 godziny zamknął łączność powietrzną i morską z Antylami Holenderskimi, nakazując jednocześnie FANB (Fuerza Armada Nacional Bolivariana) zlikwidować działalność przestępczą i wzmocnić patrolowanie wybrzeży.

  Minister energii elektrycznej Wenezueli Luis Motta Domínguez poinformował 14 lutego 2018 r. o zamachu terrorystycznym na wielką elektrownię w Santa Teresa w stanie Miranda. W elektrowni nastąpiły wybuch i pożar, na skutek czego ustały dostawy prądu. Po jakichś pięciu godzinach akcji ratowniczej udało się przywrócić w 90% zaopatrzenie w energię elektryczną.

  Media amerykańskie i krajów sojuszniczych piętnują braki w zaopatrzeniu w żywność, prąd czy leki jako przykład socjalistycznego absurdu, pomijając oczywiście sytuacje podobne do opisanych. Na niezliczone akty terroru i sabotażu nałożyły się amerykańskie sankcje polityczne i gospodarcze poparte groźbami dokonania inwazji zbrojnej w celu „przywrócenia demokracji”. Już Barack Obama uznał Wenezuelę za „niezwykłe zagrożenie dla USA” i nałożył na ten kraj sankcje, a Donald Trump poszedł wydeptaną przez niego ścieżką.

  Po druzgocącej klęsce prawicy w wyborach parlamentarnych z 30 lipca 2017 r. Biały Dom nałożył embargo na dostarczanie żywności i lekarstw do Wenezueli. Zamrożono aktywa rządu i poszczególnych wenezuelskich polityków w bankach amerykańskich. Największym ciosem były jednak sankcje nałożone na import wenezuelskiej ropy naftowej. W odpowiedzi na to prezydent Nicolás Maduro ogłosił we wrześniu 2017 r., że Wenezuela rezygnuje ze sprzedaży ropy w dolarach i odtąd rozlicza się w juanach.

  Pod koniec ubiegłego roku cena wenezuelskiej ropy naftowej osiągnęła wysoki poziom 356 juanów, czyli 55 dol. za baryłkę. Było to korzystne dla Wenezueli. Tamtejsza spółka PDVSA podpisała kontrakt na szeroką współpracę z chińską firmą naftową Sinopec i rozpoczęła pertraktacje z rosyjskim Rosnieftem, włoską Eni i hiszpańskim Repsolem. Kontrakt z Chinami zakłada zbudowanie wielkiego gazociągu, którym ropa wenezuelska popłynie na Daleki Wschód. Wymiana z Państwem Środka obejmuje m.in. realizację 672 chińskich projektów gospodarczych w Wenezueli. Niektórzy specjaliści przypuszczają, że w przyszłości Wenezuela, Rosja, Iran i Irak mogą stworzyć kartel naftowy podobny do OPEC.

  Wszystkie te działania odbywają się w atmosferze zagrożenia militarnego Wenezueli. Jednym z rozważanych w Waszyngtonie planów jest atak na ten kraj siłami sojuszniczych państw, Gujany i Kolumbii. Oznaczałoby to wzięcie Wenezueli w kleszcze. Unia Europejska w akcie solidarności z USA nałożyła na nią embargo na sprzedaż broni. Prezydent Maduro przygotowując się do odparcia ewentualnej inwazji, wydalił z armii opozycyjnych oficerów.

  WIĘCEJ :
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/wojna-ekonomiczna-wenezuela/
 • @Paulus Aquarius 09:24:37
  O widzisz!
  To już świetnie nadaje się do nowej zakładki.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:46:56
  No właśnie, sęk w tym , że celem zdecydowanej większości autorów notek wklejek jest osiągnąć jak największy zasięg.
  Lądowanie na dole strony oczywiście nie pomaga w tym.
  Dlatego też- póki co - jeśli będę wstawiać "wklejki" to NIE NA ŻYWCA JAK ROBI(Ł) TO NP HUSKY tylko piszę swój komentarz , który będzie na tyle rozbudowany , że BĘDZIE TRAKTOWANY JAKO NOTKA AUTORSKA. DE FACTO JEDNAK NAJWAŻNIEJSZĄ TREŚCIĄ BĘDZIE W TYM PRZYPADKU POLECANY LINK W PIERWSZYM KOMENTARZU. Tym samym tekst nie będzie mógł być zakwalifikowany jako "wklejka - którą ja osobiście uznaję za wklejkę wtedy gdy jest to SKOPIOWANA TREŚĆ I BRAK KOMENTARZA, LUB LAKONICZNE - DWU ,TRZY ZDANIOWE WPROWADZENIE.

  Podsumowując, z jednej strony to DOBRZE, ŻE TYPOWI WKLEJKOWICZE dostają prztyczka w nos...lądując na dole, jednak z drugiej strony- jak wiemy, często odnajdujemy w sieci coś co traktujemy jako perełkę ( alternatywna, rzeczowa analiza z poza głównego nurtu ( ścieku) medialnego) i chcielibyśmy to opublikować licząc tym samym , że dotrze ona do jak najszerszego grona czytelników.

  Myślę , że warto się nad tym zastanowić - to może być pewien przełom na neonie !
 • @Paulus Aquarius 11:23:13
  Zaraz będzie notka Astry na ten temat. Poczekaj.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:31:58
  Super !
 • @ikulalibal 04:44:45
  Nie zawsze było tak źle w Wenezueli, choć jest faktem, że nie wykorzystano racjonalnie przychodów z ropy.
  _____________________
  Rosnące przychody z eksportu ropy sprawiały, iż od lat pięćdziesiątych do wczesnych lat osiemdziesiątych XX wieku gospodarka Wenezueli była jedną z najsilniejszych i najlepiej prosperujących w Ameryce Południowej, przyciągając wielu imigrantów (Wilpert, 2003). W 1950 roku była czwartym państwem świata pod względem wysokości PKB/mieszkańca (co nie znaczy, że nie istniało poważne rozwarstwienie społeczne - D.K.)

  W 1940 roku Wenezuela była trzecim producentem ropy naftowej na świecie, dostarczając ponad 27 mln ton ropy rocznie, co niemal dorównywało produkcji ZSRR.

  W 1943 roku w We-nezueli przeprowadzono reformę polityki naftowej, w wyniku której przyjęto nową „Ustawę o ropie naftowej”. Zgodnie z Ustawą 50% przychodów z produkcji ropy trafiało do budżetu państwa (Coronel, 1983; Wilpert, 2003). Nowa legislacja była pierwszym ważnym krokiem politycznym podjętym w celu uzyskania więk-szej kontroli rządu nad przemysłem naftowym. Ustawa ta obowiązywała w nie-mal niezmienionym brzmieniu aż do 1976 roku, tzn. do nacjonalizacji przemysłu naftowego. (Jednak koniec lat 1970. i lata 1980. były okresem przejmowania wenezuelskiej ropy przez żydowską finansjerę USA - korupcja, itp. - D.K.)

  https://www.researchgate.net/publication/328748085_PROCES_UZALEZNIANIA_GOSPODARKI_WENEZUELI_OD_PRZEMYSLU_NAFTOWEGO
 • @Rzeczpospolita 13:15:21
  //przyjęto nową „Ustawę o ropie naftowej”.//

  Nie wiem.Nie jestem aż takim znawcą wenezuelskich problemów.
  Jedno wszelako wiem na pewno w w/w kwestii "wewnętrzne ustawy" nie mają większego znaczenia gdyż kluczową umową,umową od której zależy jeśli nie wszystko to wiele,jest "Porozumienie o podziale produkcji "
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Porozumienie_o_podziale_produkcji
  ( przy okazji prosze porównać owe zacytowane przez pana 50% z teoretycznym 80% )
  Bywa że "porozumienie o .." jest tak skonstruowane że właścicielowi złóż np państwu, nie zostaje nic.Tak przecież było w Rosji przed 2004r póki Putin nie renegocjował warunków "porozumienia" podpisanego przez Jelcyna. https://maybe-s0-true.livejournal.com/3768.html
  Zwykło się uważać że momentem zwrotnym było aresztowanie Chodorkowskiego ale naprawdę momentem zwrotnym była renegocjacja "porozumienia o podziale produkcji".Putin renegocjował i zaraz wydarzyła się Biesłana a potem został tyranem jakiego świat nie widział.
  Tak więc warto było by poznać jakieś istotne szczegóły owej świetnie działającej wenezuelskiej ustawy z 1943 r .
  Bo to wie pan;jedna ustawa i dwie diametralnie różne opinie.Podpisane przez Jelcyna "porozumienie o podziale produkcji" działało tak że mieszkańcy Nieftiejuganska marli z głodu a zarząd Jukosu prywatnymi samolotami sprowadzał kurwy z Paryża na koszt miasta.To dość znane fakty https://en.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Petukhov
 • @ikulalibal 14:19:18
  Nie zrozumieliśmy się.

  Ja nie twierdzę, że było w Wenezueli super tylko, że istniały potencjalne możliwości rozwojowe. W końcu przy tej ustawie z 1943r. żydowska finansjera przejęła przecież dochody z ropy, a więc skorumpowanie urzędników państwa jest zawsze możliwe. Jedyna metoda na zablokowanie okupacji gospodarczej to silna - ale i oświecona, świadoma narodowo - władza centralna.
 • Przyczyny skoncentrowanej akcji zachodnich państw wobec Maduro
  Najbardziej widoczne przyczyny skoncentrowanej akcji zachodnich państw wobec prezydenta Maduro, sięgają czasów jego politycznego ojca prezydenta Wenezueli Hugo Cháveza.

  Jego genialna polityka zawierała 2 skuteczne posunięcia, które powinny stać się wzorem dla Polski. Przez nie reakcje przegranej neoliberalnej strony stają się bardziej zrozumiałe.

  Ponieważ to nie artykuł, a tylko krótki komentarz, więc przedstawiam symbolicznie przez cytat z przemówienia Hugo Cháveza z okazji świąt Bożego Narodzenia w roku 2005, o co tu chodzi.

  "Świat ma wystarczająco dużo bogactw dla wszystkich, ale okazuje się, że niektóre mniejszości to potomkowie tych, którzy ukrzyżowali Chrystusa, to potomkowie tych samych, którzy przepędzili stąd Bolivara i na swój sposób tam w Santa Marta, w Kolumbii go ukrzyżowali.
  Pewna mniejszość przejęła bogactwa świata. Ta mniejszość przejęła zasoby złota, srebra, minerałów, wód, najlepszych ziem, ropy, a następnie skupiła te bogactwa w kilku rękach: mniej niż dziesięć procent światowej populacji posiada ponad połowę światowego bogactwa i…" (Tłumaczenie własne)

  Konsekwencją świątecznej przemowy z roku 2005 był dekret z roku 2007 o upaństwowieniu przemysłu naftowego i dalszych sektorów gospodarki oraz stopniowa ucieczka wspomnianego plemienia z Wenezueli.
  Do roku 2007 populacja Żydów w Wenezueli zmniejszyła się o 4 tysiące z 16.000 na 12.000
  Amerykańskie Exxon Mobil, Chevron, Conoco-Phillips, francuskie Total, British Petroleum oraz Statoil z Norwegii mogli od roku 2007 wydobywać i przetwarzać ropę w Wenezueli tylko pod kontrolą armii, w strukturach Joint-Ventures, z większościowym udziałem państwa.

  Druga sprawa, którą rozwiązał jeszcze Hugo Chávez jest nieuznawanie przez Wenezuelę praw autorskich na software, patentów na organizmy żywe i struktury genetyczne. Wenezuela przestawiła elektroniczną administrację państwową na oprogramowanie Linuxa. Dopasowanie i rozwój wolnego oprogramowania jest państwowo dotowane.

  A więc to nie tylko chodzi o ropę. Siatka w której siedzi każde państwo w którym się zagnieździły się i pożywiają pustynne pasożyty, jest o wiele gęstsza.
  (Komentarz jest własny ® od adevo, żadna wklejka!)
 • @adevo 17:27:00
  //Druga sprawa, którą rozwiązał jeszcze Hugo Chávez jest nieuznawanie przez Wenezuelę praw autorskich na software,//

  Po tym jak odebrał "lekcję" trudno mu się dziwić (choć podziwiać należy)
  Otóż wkrótce po tym jak Chevez objął rządy USrAńcy urządzili swoisty bojkot pewnej dużej państwowej firmy wydobywczo przetwórczej.Przedsiębiorstwo powstało na długo przed Chavezem i było bardzo nowoczesne.Prawie wszystkie funkcje techniczne i wszystkie "ochroniarskie" pełnili tam Amerykanie lub ich pupile.Kiedy Chavez wziął władzę Amerykanie ukradli wszystkie klucze zabezpieczające systemy komputerowe przedsiębiorstwa.Ukradli w tym sensie że odmówili udostępnienia czy przekazania nowym pracownikom firmy.To oznaczało paraliż przedsiębiorstwa,dochodziło do mnóstwa wypadków i istniało duże zagrożenie katastrofą.Amerykanie byli nieugięci.
  Informatycy zatrudnieni przez rząd wenezuelski "hakerskimi" metodami krok po kroku zdobywali kontrolę nad systemem który przecież był własnością państwa.Po kilku miesiącach udało się opanować sytuację.
 • To już nie jest ta sama nagonka co na Irak, Jugosławię czy Libię a nawet Syrię.
  Sfora NATO się wykrusza. Dzisiaj jest więcej szczekania niż działania.
  Globalna mafia żydowska by chciała.. ale nie ma pełni władzy w USA (Tramp chce wycofania USA z wojen).
  Globalna mafia Tramp i inne NATO boi się ruskiej i chińskiej zasadzki w Wenezueli....wiedzą że Putin to mistrz niespodzianek.
  z drugiej strony wiedzą że bez wielkiej wojny nie pokonają zwolenników Maduro..Wenezuela to nie Polska tam jest mniej pożytecznych idiotów i prostych zdrajców... i KK już nie ten Papież nie ten co trzeba..
  Amerykańscy pożyteczni idioci też już otrzeźwieli...
  globalna mafia pozostała sama bez zaplecza społecznego w USA i w Wenezueli i na świecie..jeszcze mafia ma gigantyczne środki ale bez poparcia pożytecznych idiotów trudno dokonywać tak jawnie zbrodni...

  Można powiedzieć że losy Świata zależą nie od pieniędzy mafii ale od ilości pożytecznych idiotów i w USA oraz innym NATO oraz w kraju przyszłej ofiary.

  Syria jest chyba takim przełomem.
  Następnych podbojów już nie będzie...będą co najwyżej zamachy stanu jak w Brazylii ale nawet w Brazylii naród wkrótce odkręci ten zamach stanu.
  .. tam też nie ma za wiele pożytecznych idiotów.
 • @ikulalibal 18:03:45
  >Po tym jak odebrał "lekcję" trudno mu się dziwić (choć podziwiać należy)
  -----------------
  Lekcje, którzy prawdziwi, mądrzy Polacy Patrioci powinni sobie przyswajać to są publikacje Snowdena i na Wiki Leaks.
  Z nich wynika, że żaden MS Windows nie ma szans ochrony.

  Nawet Niemcy dla swojej Bundeswehry nieśmiało proszą o zmiany w systemie. Niestety ta fałszywa doktorka (20% błędów, 43,5% plagiatów w pracy "doktorskiej"), minister obrony Ursula von der Leyen nie ma pojęcia o informatyce i słucha się Amerykanów. Bundeswehra pracuje dalej na windowsach.

  Nie ma jednak sensu słać apeli do polskiego rządu, z wiadomych powodów.
  Pozdrawiam
 • Ale to nie tylko Wenezuela.
  " 20 grudnia Trump podpisał ustawę w sprawie NICA (Nikaraguańska ustawa o warunkowości inwestycyjnej). Ustawa ta ma na celu wykorzystanie amerykańskiego "głosu, głosu i wpływów" w międzynarodowych instytucjach finansowych, takich jak Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Międzyamerykański Bank Rozwoju, w celu powstrzymania ich przed udzielaniem Nikaragui "wszelkiej pożyczki lub pomocy finansowej lub technicznej". rząd.

  Jest to oczywiście niezwykle istotne, ponieważ Stany Zjednoczone są silnym, a niekiedy dominującym głosem w tych instytucjach, i głosem, który wiele innych rządów nie chce się z nimi pogodzić. Ustawa daje Trumpowi władzę nakładania ukierunkowanych sankcji na nikaraguańskich urzędników państwowych, byłych urzędników lub osoby rzekomo "działające w imieniu" rządu w stolicy Nikaragui, Managui.

  Sekretarz stanu USA zostaje poinstruowany przez ustawę, by w ciągu sześciu miesięcy przedstawić komitetom kongresowym sprawozdanie, czy rząd Nikaragui spełnia szereg amerykańskich żądań, w tym żądanie wcześniejszych wyborów. Amerykański popyt na przedterminowe wybory jest oburzający, biorąc pod uwagę, że wybrany prezydent Nikaragui Daniel Ortega jest mniej niż w połowie swojej konstytucyjnej kadencji, po wygranych w ostatnich wyborach prezydenckich w 2016 roku z 72 procentami głosów przy frekwencji około 65 procent.

  Poprzez włączenie Międzynarodowej Ustawy o Potencjach Majątku Ekonomicznego, ustawa NICA toruje również drogę prezydentowi Trumpowi do jeszcze większego naruszania suwerenności Nikaragui. Uprawnienia przyznane Trumpowi na podstawie tego aktu umożliwiają mu blokowanie i zabranianie transakcji finansowych i innych aktywów oraz odmawianie lub cofanie wiz, a podobne środki były prekursorem dla dalszych interwencji USA w krajach, w których chcą zobaczyć obalone rządy lewicowe.

  Ustawodawstwo stanowi wyraźne naruszenie prawa międzynarodowego oraz Karty Narodów Zjednoczonych i Organizacji Państw Amerykańskich, które potępiają takie działania. Kampania stojąca za działaniami NIC w USA była w dużej mierze prowadzona przez niedawno emerytowaną ultrakonserwatywną reprezentantkę Kongresu Florydy Ileana Ros-Lehtinen, z pomocą senatorów: Marco Rubio i Teda Cruz. Ich historia polityczna obejmuje agresywne poparcie dla blokady Kuby i sankcje wobec Wenezueli.

  Zwolennicy ustawy NICA mają nadzieję, że odetną pożyczki finansowe dla Nikaragui z Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i innych pożyczkodawców. Pożyczki na rzecz Nikaragui wynoszą obecnie 250 milionów dolarów rocznie i są inwestowane w edukację, programy społeczne, elektryfikację, drogi i inne inicjatywy infrastrukturalne.

  Jednym z takich projektów, które mogą być zagrożone, jest finansowany przez Bank Światowy projekt w wysokości 60 milionów dolarów, mający na celu wzmocnienie systemu opieki zdrowotnej w Nikaragui, będącego częścią dążenia do poprawy usług zdrowotnych i edukacyjnych. Ponadto istnieje niebezpieczeństwo, że państwa-dawcy mogą korzystać z negatywnych decyzji kredytowych MFW, aby kierować własną dwustronną pomocą i pożyczkami, tworząc efekt mnożnikowy i odcinając część pomocy europejskiej.

  Ustawa NICA będzie ciężkim dodatkowym ciosem dla tego, co osiągnięto w ramach programu redukcji ubóstwa rządu sandinistów, w ramach którego stopa ubóstwa spadła z 45,8% populacji w 2005 r. Do 24,9% w 2016 r. Sankcje te dotkną najbiedniejszych , niezależnie od tego, czy wspierają one obecny rząd. Trump wyraźnie ma nadzieję, że wzbudzi bunt, który obali rząd.

  Historia w regionie i gdzie indziej pokazuje, że amerykańskie sankcje zaostrzają podziały kraju, a nie pomagają krajom posuwać się naprzód. To dlatego ustawa NICA została przeciwstawiona szerokiemu gronu głosów, w tym związkom zawodowym i związkom zawodowym w Nikaragui. W rzeczywistości ustawa NICA nie ma nic wspólnego z prawami człowieka, demokracją czy rządami prawa. Chodzi tylko o zainteresowanie USA jego zaangażowaniem gospodarczym w każdym kraju.

  Ustawa ma pomóc administracji Trumpa w zmianie reżimu, nie tylko w Nikaragui, ale ma nadzieję także w Wenezueli i na Kubie, a Brazylia została oddana w ręce pro-amerykańskiego skrajnego prawicowca, w następstwie impeachmentu Dilmy Rousseff i uwięzienie Luli, która była czołową kandydatką w wyborach prezydenckich, zanim oskarżenia przeciwko niemu zostały przyrządzone, aby go wyeliminować.

  Wypowiedzi Doradcy ds. Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu, Johna Boltona i sekretarza stanu Mike Pompeo wyjaśniają to doskonale. 1 listopada 2018 Bolton potępił Nikaragua, Kubę i Wenezuelę jako "trojkę tyranii" i powiedział, że czeka na obserwację upadku ich rządów.

  Ale prostym faktem jest to, że administracja Trumpa decyduje o tym, kto powinien być rządem jakiegokolwiek innego kraju. Zarówno historyczne, jak i obecne doświadczenia w Ameryce Środkowej i Łacińskiej pokazują nam postęp społeczny, a prawa ludzi nie są rzeczami, które są na porządku dziennym amerykańskich reżimów.

  Istnieje szeroki wachlarz poglądów na temat ostatnich wydarzeń w Nikaragui na arenie międzynarodowej, ale bez względu na poglądy, sankcje ze strony Trumpa, które zaszkodzą standardom życia zwykłych ludzi, nie są odpowiedzią.

  Przez blisko trzydzieści lat Organizacja Narodów Zjednoczonych głosowała co roku około 190 do 2, wzywając USA do zniesienia sankcji wobec Kuby. Każdego roku tylko Ameryka i Izrael sprzeciwiają się temu wnioskowi. Kuba wskazała, że ​​w ostatnim roku budżetowym te sankcje kosztowały ich gospodarkę 4,3 miliarda dolarów. Dla małego kraju jest to bardzo szkodliwe i nadszedł czas, aby świat stanął przeciwko tej nowej formie imperializmu.

  Stare imperia w Europie oderwały ludzi, których kontrolowali, ale zostały obalone lub wyparte po drugiej wojnie światowej. Stany Zjednoczone były o wiele mądrzejsze w kontrolowaniu tylu krajów trzeciego świata, chowając się za nimi i wspierając puczówki wojskowe i "skrajnie prawicowych" kandydatów, którzy, gdy dojdą do władzy, dadzą Ameryce wszystko, czego pragnie. " -veteranstoday.com

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930