Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
91 postów 1746 komentarzy

O.R.B.O - OBYWATELSKI RUCH BIERNEGO OPORU

Paulus Aquarius - NASZA BIERNA AKCEPTACJA – TO ZGODA NA POSTĘPOWANIE RZĄDZĄCYCH PSYCHOPATÓW !!!

Mity rusofobów – „Poziom życia w Rosji jest bardzo niski”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Takie twierdzenia są najczęściej przyjmowane jako pewnik, szczególnie w Polsce. Oczywiście ta bieda w Rosji ma być olbrzymim kontrastem do rzekomo wielkiego awansu materialnego Polski, która już, już osiąga średni poziom w UE.

 


 Lewicki: Mity rusofobów – część 4: „Poziom życia w Rosji jest bardzo niski” 

 

Każdy, kto choć trochę jest zdolny do refleksji, musi w jakiś sposób odnieść się do zastanawiających informacji, jakie do niego docierają. Otóż masowo do pracy w Polsce, na „zarabotki”, przyjeżdżają Ukraińcy. Z tego wynika, że nawet ten słaby przecież zarobek w Polsce musi być dla nich bardzo atrakcyjny. O tym, żeby Rosjanie przyjeżdżali na „zarabotki”  do Polski, nie słychać. Tymczasem, jeśli chodzi o obywateli Ukrainy, to ponad milion przyjechało ich i pracuje w Polsce, ale jeszcze więcej, około czterech milionów, mieszka i pracuje w Rosji. I nie są to jakieś wymysły prorosyjskiej propagandy ale informacje, których źródłem jest szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin[i]  Dziwna to zatem jest „wojna” miedzy Rosją a Ukrainą, gdzie 10 procent obywateli Ukrainy cały czas przebywa w Rosji, tego „wroga” najgorszego, i wyraźnie nie chce do tej swojej „ojczyzny” wracać. Ten fakt świadczy także, że poziom życia w Rosji, i możliwości zarobkowania tam, muszą być wielokrotnie większe niż na Ukrainie.
A jak przedstawia się porównanie Rosji z Polską? Poważnym wskazaniem, jak to wygląda, jest sytuacja, jaka powstała po zamknięciu małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim. Zaraz okazało się, że ludność pogranicznych powiatów w Polsce podniosła lament by ten ruch przywrócić, gdyż traci z tego powodu dochody, których źródłem były zakupy przyjeżdżających Rosjan. Ten tytuł tłumaczy wszystko: “Nie ma Rosjan, Polacy zostali bez grosza”. Granica z Kaliningradem zamknięta[ii]  Ci Polacy poruszają niebo i ziemię, uruchamiają swoich samorządowców i parlamentarzystów by ten ruch przywrócić.
Okazuje się, że biedne powiaty przygraniczne w Polsce żyły z handlu z Rosją. Dla tych, w znacznej części bezrobotnych ludzi, źródłem dochodu jest sprowadzanie tańszych towarów z Rosji, sprzedawanie ich na miejscowym rynku i zarabianie na różnicy cen. Ci biedni ludzie sprowadzają wszystko, na czym tylko można zarobić: paliwo w zbiornikach samochodów osobowych, papierosy, alkohol, a nawet węgiel w workach.
Ten proceder nie zanikł po zamknięciu małego ruchu granicznego, a jedynie zmieniła się jego organizacja. Teraz Polacy kupują w rosyjskim konsulacie roczne wizy i tak jak dawniej, co trzy dni jadą do Rosji by coś stamtąd przywieść. Czyli z punktu rosyjskich władz nic się nie zmieniło, a po zamknięciu tego małego ruchu mają jeszcze większe dochody, bo dodatkowo pobierają opłaty wizowe. Tak to nasze władze zaszkodziły Rosji.
 
Można by się pokusić o stworzenie jakiegoś wskaźnika, który by w jakiś sposób, w miarę obiektywny, określał różnice w materialnym poziomie życia w różnych krajach. Cześć liberalnych mediów promuje przeliczenie miejscowych zarobków na ilość zestawów Big Mac, które można za te zarobki kupić.  Ale to zdecydowanie nie oddaje różnic w poziomie zarobków i ich sile nabywczej, gdyż jest bardzo wielu ludzi, którzy takich rzeczy jak Big Mac nigdy nie kupuje, a wręcz tego rozmyślnie unika. O wiele lepszym miernikiem może być cena benzyny, gdyż każdy przyzna, że paliwo wpływa bezpośrednio na koszt transportu i w ten sposób na koszt pozostałych usług, a pośrednio także na cenę towarów, zatem jest bardzo dobrym wskaźnikiem. Oczywiście sama różnica w cenie benzyny nie stanowi o różnicach w poziomie życia. Aby określić taką różnicę potrzebne jest inne podejście, a mianowicie, przeliczenie, ile litrów paliwa można kupić za przeciętne wynagrodzenie. Zadajmy sobie trudu i przeliczmy ile litrów standartowej benzyny można kupić w różnych krajach naszego regionu. Dane odnośnie zarobków pochodzą z portalu http://pl.tradingeconomics.com, i dotyczą lutego 2017 roku, zaś ceny paliwa pobrałem z portalu http://pl.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/  i są to dane według stanu na 10 kwietnia 2017 roku, czyli najbardziej aktualne.
Kraj
Przeciętne wynagrodzenie w walucie krajowej
Cena benzyny
Ilość litrów benzyny za wynagrodzenie
Rosja
35900
39
921
Polska
4066
4,56
892
Słowacja
984
1,27
775
Węgry
273822
359,9
761
Litwa
823
1,12
735
Rumunia
3108
4,79
649
Białoruś
716
1,23
582
Turcja
1512
5,39
281
Ukraina
6209
24,74
251
 
Widzimy, że z przedstawionej listy krajów to właśnie w Rosji można za przeciętne wynagrodzenie zakupić najwięcej benzyny. Więcej niż w Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
Dramatyczna różnica jest w stosunku do Ukrainy, gdzie za pensję można kupić zaledwie jedną czwartą tego, co w Rosji. Nawet na Białorusi można kupić za pensję ponad dwa razy więcej paliwa niż na Ukrainie. I teraz staje się jasne, dlaczego ludzie z Ukrainy masowo wyjeżdżają gdzie tylko się da, także do Rosji.
I taka to jest prawda o tej strasznej biedzie w Rosji, którą tak napawają się wszelkiej maści rusofoby.
Stanisław Lewicki
 
Zródło:
 
 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  5*

  Super wpis. No i ta perełka:

  “Nie ma Rosjan, Polacy zostali bez grosza”.

  Oczywiście można przeskalować na poziom państw.
  Szanowny Fischer pisał niedawno o nowym wirusie:

  http://fischer.neon24.pl/post/140149,ech030

  Ktoś pracuje nad tym, żeby Rosjan nie było. A że sprawa rozejdzie się po wszystkich Słowianach, to... wolę nie myśleć.

  Pozdro!
 • @Jasiek 18:51:05
  "Ktoś pracuje nad tym, żeby Rosjan nie było. (...)"

  Prawda, niestety...
  Niepokorni, nie dający się zniewolić, nie będący łatwo programowalni w kierunku niewolniczego myślenia Słowianie są solą w oku wielu wpływowych sił z Zachodu...

  Pozdrawiam!
 • Krótki rys historyczny
  Mit pt „Poziom życia w Rosji jest bardzo niski” nie jest nowy.Paradoksalnie popularyzowany jest w momentach kiedy Rosja jest na najlepszej drodze do ekonomicznej doskonałości.
  Imperium Rosyjskie początku XX w miało jeden z najwyższych (jeśli nie najwyższy) wskaźników tempa wzrostu.Fakt ten bardzo niepokoił albowiem zachodni ekonomiści obliczyli że jeśli tak dalej pójdzie to około 1950 Imperium Rosyjskie będzie najpotęzniejszym państwem jakie kiedykolwiek istniało na ziemi.
  Byli tacy których ten fakt radował ale byli i tacy których smucił.Ci ostatni mając za narzędzie pewną mniejszość etniczną *** rozpoczęli kampanie mającą na celu zahamowanie rosyjskich sukcesów.
  Sprawa była pilna bo akurat minister Stołypin opracował kolejną wielką reformą agrarną. https://en.wikipedia.org/wiki/Stolypin_reform
  Realizacja reformy przewidziana był na 20 lat z ogromnym udziałem państwowej pomocy mimo to należała do tzw społecznie trudnych.
  Wiadomo bowiem że każdy woli mieć gospodarstwo rolne jeśli nie w Moskwie to w okolicach i rzadko kogo raduje perspektywa przesiedlenie w rejony odległe.(choć państwo i ziemie daje za darmo i zapomogę w formie zwierzyny i materiału siewnego o transporcie nie wspominając )

  to tzw stołypiński wagon skonstruowany i zbudowany specjalnie na okoliczność przewozu wieśniaków z ich dobytkiem
  http://img0.liveinternet.ru/images/attach/c/5/123/644/123644308_0982ffad2395.jpg

  Reforma nie została przeprowadzona do końca właśnie z uwagi na histerie pt „Poziom życia w Rosji jest bardzo niski” .Boże! czegosz to gazet nie wypisywały,jakież to pomówienia nie padały pod adresem premiera Stołypina.W 1905 nawet rozpętano rewolucje.Ostatecznie posunięto się nawet do aktu terroru i zamordowano nieszczęśnika.
  Za kilkadziesiąt lat "stołypinowską reformę agrarną" przeprowadzi Stalin.Tyle że w znacznie gorszych uwarunkowaniach i szybko a więc niezwykle boleśnie.

  PS zagadka dla uważnych i inteligentnych czytelników
  w tekście pewną frazę zaznaczono trzema gwiazdkami ***.Proszę odpowiedzieć na pytanie:o którą mniejszość chodzi.
  Prawidłowe odpowiedzi nagradzane będą linkiem wysłanym na pw z antyrewolucyjną pieśnią poświęconą wydarzeniom 1905r
 • 5*
  15 lat rządów Putina

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2017/09/putinekonomija.jpg


  ..........................................Rok 1999............... Rok 2013

  Nominalny PNB ................ 195 mld USD ......2113 mld USD
  PNB ..............................1320 mld USD.......14800 mld USD
  Inflacja .................................36.5% ................... 6.5%
  Rezerwy walutowe w złocie 12.6 mld USD..........511 mld USD
  Dług narodowy ................... 78% PNB ...... 8% PNB
  Średnia emerytura ...................499 rubli ............ 10000 rubli
  Średnia pensja ............ .....1522 rubli ......... 29940 rubli
 • @ikulalibal 19:22:04
  "Proszę odpowiedzieć na pytanie:o którą mniejszość chodzi."

  Ży....mianie? ;-DDDD

  Mega pozdro!
 • @Rzeczpospolita 19:41:01
  Rosja to kraj NISKICH PODATKÓW: vat 10% na żywność, leki, książki, ubrania, 18% na pozostałe produkty. Dochodowy 13% dla obywateli i rezydentów, ale 30% dla obcokrajowców. Podatek kapitałowy (odpowiednik podatku Belki) to 9% dla obywateli, a 15% dla obcokrajowców. Podatki w Rosji nie tylko są niższe niż w Polsce i UE, ale też PREFERUJĄ OBYWATELI ROSJI WZGLĘDEM CUDZOZIEMCÓW.
 • +5 To nawet nie tak.
  Liczyć można różnie. Całe rzesze żydowskich banksterów kombinuje jak oszukać wskaźnikami resztę ludzkości.

  Można jak kolega przenieść ocenę w relacji śr. Dochod w relacji do cen benzyny. Można też powiedzieć że w Polsce benzyna E-95 kosztuje 4,45/l, w Rosji (po przeliczeniu po aktualnym kursie) 2,37 zł; diesel 2,19 zł, gaz LG 1,07 zł.

  Jednak to nie są najistotniejsze wskaźniki życia. Na koszty utrzymania wpływają przede wszystkim: koszty energii elektrycznej, grzewczej, wodociągi, czynsze, paliwo, lekarstwa. Żywność w budżecie domowym zajmuje dopiero 4-5 miejsce.

  PKB (Produkt krajowy brutto) to wskaźnik nie oddający stanu faktycznego gospodarki.

  Po pierwsze mamy dwa wskaźniki PKB; osobowy i krajowy. Najwyższy wskaźnik in person mają małe państwa jak Luxemburg, Monaco, PKB krajowe można odnieść do Chiny. Jak to wygląda w praktyce; Luxemburg za całe swoje PKB (liczone in person ), nie jest wstanie zakupić nawet jednego czołgu typu Abrams. Chiny mogą kupić ich tysiące, ale Luxemburg uważany jest za jedno z najbogatszych państw europejskich.

  Jednak tak naprawdę jest jeszcze gorzej z wskaźnikiem PKB. Istotne jest jak naliczany jest produkt krajowy brutto. Np. w danym kraju można produkować silniki samochodowe o znacznej wartości, wykazanej w produkcji jako wartość produktu krajowego. Co z tego, jeżeli silniki te nie są własnością kraju gdzie je wyprodukowano. Co z tego jeżeli zyski i podatki wyprowadzono z kraju dla którego jest obliczane PKB.
  Można odnotować wzrost gospodarczy w relacji do PKB, przetrzymując kilka miesięcy podatek VAT. Byli tacy ekonomiści, którzy nawet zysk z prostytucji wliczali do PKB, i tacy co pomijali dług publiczny.

  Jak można mówić o wzroście PKB, jeżeli dług publiczny jest wyższy jak roczny dochód państwa.

  Wszyscy jesteśmy robieni w konia ! W USA wystarczy, że żydzi dodrukują parę ton sałaty i podniosą wynagrodzenie robotnikom i już jest po problemie.

  Nauki Ekonomiczne postawiono na głowie, to iluzja w rękach kochernostry i komisji rankingowych.

  Prawdziwa ocena wiarygodności gospodarki uwzględnia przede wszystkim: majątek narodowy (fabryki, instytuty produkcyjne, infrastruktura ich stan techniczny, rezerwy finansowe), rezerwy surowcowe (ropa, złoto, metale, drewno, rolnictwo..), wyksztalcenie (uczelnie, otwarte projekty gospodarcze kadry), rynki zbytu (eksport import). Zadłużenie i potencjał obronny.

  Ten ostatni wskaźnik jest bardzo istotny bo gwarantuje utrzymanie majątku i stref ekonomicznych.


  W tych porównaniach lider światowy USA wobec gospodarki Rosji wypada kiepsko.

  Perspektywy gospodarcze i rezerwy surowcowe USA się kurczą dramatyczne. Produkcje dzięki którym USA dominowało kiedyś na rynkach światowych, przejęły państwa azjatyckie i europejskie. USA utraciła rynki, inni robią to taniej i często lepiej.

  Gdyby nawet Rosja padła i cały majątek narodowy przepadł i podzielono na obywateli tylko ziemię rosyjską. Bez uwzględniania zawartych w niej surowców, ryb, zwierząt futerkowych czy drzewa.

  TO NA JEDNEGO ROSJANINA PRZYPADNIE 29 AKRÓ. Czyli około 120 akrów na rodzinne czteroosobową.

  Gdyby taki sam podział dokonać w USA , to na obywatela przypadnie 7,1 arkra, (na czteroosobowa rodzinę tylko 28 akrów).

  Gdyby przeliczyć akr rosyjskiej ziemni po cenach obowiązujących w USA.

  TO KAŻDY ROSJANIN BYŁBY MILIONEREM.
 • @Fischer 20:23:05
  Bardzo dziękuję za niezwykle cenny i naprawdę fachowy komentarz!

  Za ten komentarz należy się Panu ocena 6 * !
 • A TYMCZASEM W ALTERNATYWNEJ RZECZYWISTOŚCI RUSOFOBÓW...
  w odpowiedzi na komentarz Pana Dariusza Kosiura pt. "15 LAT RZĄDÓW PUTINA ...

  ...kundel pod notką taboreta RIPOSTUJE W WIELKIM STYLU:

  https://gf24.pl/media/k2/items/cache/26c195007944b894aae7335fae091351_L.jpg

  HAHA :))
  TO SIĘ NAZYWA OBSTRUKCJA BLOGERSKA I PRZEWLEKŁY BÓL DUPY Z POWODU ROSNĄCEJ W SIŁĘ ROSJI

  :D
 • Popisałeś i nic z tego nie wynika. Co z tego, że Rosjanin płaci mało za wachę, kiedy wynajęcie mieszkania to pół pensji?
  Zacytowane portale to zacne źródło wiedzy, ale makroekonomicznej.
  O poziomie życia dowiesz się z nich niewiele.
  Polecam portal www.numbeo.com
  Publikowane tam dane są wypadkową wpisów ludzi z danej okolicy.
  Sprawdziłem dane z Niżnego Nowgorodu- blisko do Moskwy, ale bez stołecznych zarobków.
  Średnia płaca do ręki: 26 tys rubli, czyli na nasze jakieś 1700 zł, co starcza na pół metra kwadratowego mieszkania poza centrum. Wynajęcie pokoju - pół pensji, opłaty 1/4 pensji. Ceny żywności zbliżone do polskich.
  Rosyjskie piwo- tyle ile u nas Tyskie, pieczeń wołowa 25 zł/ kg, pierś z kurczaka - 14 zł.
  Ja tam wielkiego bogactwa nie widzę, relacja cen i zarobków podobna do polskiej; z lekkim wskazaniem na nasz kraj.
  Oczywiście, zawsze możecie napisać, że ten portal to zagrywka ***.
  Ale moi sąsiedzi i dobrzy znajomi z Londynu, etniczni Rosjanie z Łotwy - Dymitr i Larisa (tak się to pisze?), mówią że w Matuszce bieda aż piszczy i że się tam bynajmniej nie wybierają.
  Mówią jeszcze jedno - większość z Rosjan z Pribałtyki, odkąd dostali unijne paszporty, dawno siedzi na zgniłym zachodzie:
  To tyle w temacie rosyjskiego bogactwa.
 • @alek.san 21:12:33
  "Popisałeś i nic z tego nie wynika"

  A co wynika z tego co Ty napisałeś?

  Ano to, że skoro Dymitr i Larisa uważają , że w Rosji "bieda aż piszczy" to na pewno tak jest.. :)
  Sam byłem parę lat w UK i wiem, że obecna tam społeczność rosyjska to raczej stara emigracja ( z lat 90-tych i początku 2000-nych) . Teraz Rosjanie nie wyjeżdżają na Zachód tak ochoczo bo ich kraj wstał na równe nogi i stopniowo zapewnia im stabilność, której np brakuje w Polsce.
  Polecam komentarz powyżej..

  Fischer 14.09.2017 20:23:05

  http://orbo.neon24.pl/post/140164,mity-rusofobow-poziom-zycia-w-rosji-jest-bardzo-niski#comment_1412372
 • @alek.san 21:12:33
  //Ale moi sąsiedzi i dobrzy znajomi z Londynu, etniczni Rosjanie z Łotwy - Dymitr i Larisa//
  Obywatele czy aliens?Jeżeli mogę się spytać. Chodzi mi o Łotwę nie Londyn.
 • @fretka 21:50:15
  fretka! wiesz że w Jamalo-Nanejskich Autonomicznym Okręgu zarabiają
  80.000 rubli? więcej niż w Moskwie. widziałaś skubanych?
  http://investorschool.ru/srednyaya-zarplata-v-rossii-po-regionam-v-2017-godu
  Może by tak przeflancować tam ,oczywiście z obowiązkiem stałego meldunku :) tego alek.san
 • @alek.san 21:12:33
  "..dobrzy znajomi z Londynu, etniczni Rosjanie z Łotwy - Dymitr i Larisa (tak się to pisze?), mówią że w Matuszce bieda aż piszczy i że się tam bynajmniej nie wybierają..."

  To samo mówią Polacy co siedzą na zmywaku w Londynie, że w Polsce bieda aż piszczy i do Polski nie wrócą.

  I mają racje cena m2, 40 km od centrum Warszawy to 5500 złotych, wynajęcie mieszkania dwupokojowego ~1700 zł. Zarobek na zmywaku 2300 zł.
 • Przedstawianie Rosji wyłącznie w złym świetle ,mielone na okrągło,ma przecież określony cel!
  Tym celem jest......zasiewnaie patologicznej nienawiści do kraju i narodu!
  Nienawiśc ma moc, i jest bronią gadziego plemienia i jego emisariuszy.

  Rzecz jasna bieda i patologie są w k a ż d ym kraju i te kraje jak mniemam, straja się z tym walczyć, jedne lepiej drugie gorzej
  No może Kuwejt by się obronił!!
  No i nawet w tak znakomitym jak USA czy UK czy Kanada.
  Nawet z takimi bonusami dla największego "mocarstwa" na ziemi jak:
  a/ darmową ziemię Indian i jej bogactwa / Zasoby naturalne to m.in. węgiel, miedź, ołów, molibden, fosforany, uran, złoto, rtęć, nikiel, potas, srebro, wolfram, cynk, ropa naftowa, gaz ziemny, drewno i olbrzymie zasoby nie wykorzystanych jeszcze nasyconych bituminami łupków bitumicznych (do produkcji benzyny).
  b/ liczne kolonie
  c/ darmową siłę roboczą /za miskę zupy Kunta Kinte z braćmi z Afryki/
  d/zasoby złupionych krajów/Irak, złoto, Libia Afganistan itd/
  e/nazistowkie niemieckie mózgi naukowe ściągnięte po wojnie
  i co najważniejsze /oprócz secesyjnej na własne życzenie/ ..ANI JEDNEJ WOJNY i ZNISZCZENIA KRAJU NA SWOIM TERENIE!!!!
  To już nie ma komentarza!
  https://youtu.be/biMoPBA7Who

  https://youtu.be/hzdT390OCz4

  https://youtu.be/fKUwPvRNV88

  UK
  https://youtu.be/i9aSp9bFmMg
  Niemcy:
  https://youtu.be/Pi4I3GVuouA

  http://strajk.eu/mroczna-seria-samobojstw-w-kanadzie/
 • @ikulalibal 22:02:18
  Wiem. Z mojej klasy taki jeden wyjechał na Władywostok i tłucze kasę. Miał tam rodzinę. Ci co mogli to wyjechali. Jak ktoś coś potrafił to do Rosji ze względu na język. Rosjanie nie lubią uczyć języków obcych. A ktoś i na Zachód, na zmywak.
 • Jakie to wzruszające , ze tak bardzo niektórzy się martwią o Rosję!Sen im z oczu spędza i czas zabiera szukanie dodowdów tej
  ruskiej biedy!jak ci nasi Rodacy tam zyja, może trzeba by raczej zając się wysłaniem im paczek z ryżem, makaronem i herbatą!
  https://youtu.be/Jvp5XVDDvoM
 • @fretka 22:16:02
  //Rosjanie nie lubią uczyć języków obcych.//

  No tak.To efekt (świadomej lub podświadomej) wiary że wraz z obcym językiem nabiera się też np określone cechy psychologiczne.
  LOGOS -"na początku było słowo" i te rzeczy.Rozumiesz o co chodzi?
  Myślało mi się że to zwykły zabobon i tyle a okazuje się że coś jest na rzeczy http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0094842
 • @Fischer 22:03:19
  Popełniasz błąd, oceniając innych według swoich kryteriów.
  Po "wiedzy" jaką prezentujesz w swoich wpisach, zwłaszcza w dziedzinie militarnej, można wyciągnąć łatwy wniosek, że w kraju Szekspira sam zapewne imałeś się tego typu zajęć.
  Nie będę cię jednak wyprowadzać z tego błędu, bo i po co.
  Zabawne jest to, że z mojego wpisu wszyscy wpisani tutaj rusofole wyciągnęli jedynie fragment o sąsiadach, nie odnosząc się ani słowem do cytowanego źródła.
  Ja rusofilem, ani rusofobem nie jestem.
  Co najwyżej mogę siebie określić jako polonofila, który ma do Rosji dość krytyczny, ale w miarę obiektywny stosunek.
  Mógłbym w tamtym wpisie zacytować pewnego prawnika z Moskwy, z którym zeszłego lata tęgo popiliśmy nad samym brzegiem ciepłego morza, a który nie mógł się nachwalić Putina, ale uważam, ze był on takim samym marginesem społeczeństwa - tyle że z drugiej strony - jak wspomniani nieszczęśnicy ze zmywaka.

  Nie wdaję się w dalszą dyskusje, n
 • @trojanka 22:28:47
  http://www.poloniarosji.ru/pl/galerie

  http://www.poloniarosji.ru/pl/aktualnosci/595/Obchody-Swiat-Bozego-Narodzenia-w-Moskwie

  Święta w Moskwie.
  http://www.poloniarosji.ru/assets/uploads/aktualnosci/d378e-1804.jpg
 • @ikulalibal 22:31:23
  Coś w tym jest, to fakt.
 • @trojanka 22:28:47
  "może trzeba by raczej zając się wysłaniem im paczek z ryżem, makaronem i herbatą!"
  Tego nigdy nie zrobią. Wystarczy świadomość, że jak sąsiad złamie nogę, to będzie im się lepiej chodzić....
 • @SZS 23:02:53
  Dokładnie!!
  http://www.niebieskaplaneta.com.pl/index.php/39-ceny-w-rosji
 • @trojanka 23:09:45
  Komentujemy czy poziom zycia w jakims kraju jest niski czy wysoki.
  Jak porownac np. kurczaka z fermy do kurczaka z gospodarstwa.Ten przemyslowy moze byc tanszy,miec wiecej kalorii i smakowo byc lepszy ale bedzie poprawnie uwazany za gorszy.
  Podobnie jest z wieloma produktami np. zywieniowymi i statystykami ktore sa ciagle manipulowane przez kapital a dane przeciwne blokowane przez media i badania "niezalezne"-tez kapital.
  W Rosji okres smuty(dolu ekonomicznego) nastapil za Jelcyna a pozniej nastapila poprawa wszystkich parametrow gospodarczych i obronnych ktore nie podobaja sie kapitalowi zachodniemu i dlatego ciagla krytyka mediow zachodnich.
  Osobiscie podchodze bardzo sceptycznie do wszelkich statystyk,badan i wiadomosci medialnych bo okazuja sie manipulowane.
 • @trojanka 23:09:45
  Dziękuję za link i.... jadę do Pitra !
 • No i Pussy Riot...kwiatek i jego obrońcy uciśnionych dziewczynek,walczących w obrzydliwy sposób z chrześcijanstwem.
  Oczywiście obrońcy "prześladowanych " biednych dziewczynek ,to są ci których braciszkowie finansują tę walkę!!
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/05/a157.jpg

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/femen-i-pussy-riot-kto-pociaga-za-sznurki-2015-05

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tajna-historia-pussy-riot-2012-08

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydowki-z-pussy-riot-wsiekle-cipy-obiecaly-dalej-pakudzic-2014-01

  http://judastruth.livejournal.com
 • Rosja robi sie jak USA a USA robi sie jak ZSSR.
  Popatrzcie sami.Ogladam blogera z Rosji od kilku lat.Oto jego ostatni odcinek.Jest tam bieda?
  https://www.youtube.com/watch?v=CoMEOr76ZWc
 • No ma prezydent Trump wiele do zrobienia i robi!!Miejmy nadzieję, że mu pozwolą!
  http://niezalezna.pl/93767-fala-narkomanii-w-stanach-zjednoczonych

  http://mamtowszafie.blog.pl/2013/09/12/narkotyki-gangi-zabojstwa-jak-zyja-wspolczesni-indianie-zdjecia-wideo/

  http://pikio.pl/po-dlugich-namyslach-policja-opublikowala-to-zdjecie-z-wyjasnieniem-przerazajace/
 • @staszek kieliszek 09:34:00
  Bieda jest wszędzie Staszku!Rosja odziedziczyła kraj w rozsypce, kolejny już raz w historii po rządach Jelcyna rozkradziony,poprzednio zrujnowany po po latach wojny, teraz nękany sankcjami, które oczywiście obnizyły poziom życia ludzi.To prawie cud że się trzymają, ale nie wiadomo czy dadzą radę, bo gadzie plemię nie daje za wygraną!
  A taki był śmieszny i spolegliwy, wybrany przez "partniorów" z Juesej!!Było wesoło!
  https://youtu.be/_jygKLHuxn0
 • @staszek kieliszek 09:34:00
  U nas też jest sporo do zrobienia, trzeba miec nadzieję, że będzie lepiej!!
  https://www.google.pl/search?q=bieda+w+polsce+zdjecia&rlz=1C1TEUA_enPL499PL516&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjUxZKf3qbWAhVpJpoKHUr9C_EQsAQILA

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930