Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
91 postów 1747 komentarzy

O.R.B.O - OBYWATELSKI RUCH BIERNEGO OPORU

Paulus Aquarius - NASZA BIERNA AKCEPTACJA – TO ZGODA NA POSTĘPOWANIE RZĄDZĄCYCH PSYCHOPATÓW !!!

SPOTKANIE LIDERÓW CHIN I ROSJI

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chińskie okręty wojenne płyną w kierunku Bałtyku, by wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach z Rosjanami. Manewry rozpoczną się w czasie pobytu Donalda Trumpa w Polsce, co odczytywane jest jako polityczna demonstracja współpracy Moskwy z Pekinem.

 

 

 My tu sobie NA NEONIE gadu gadu,na temat wizyty Trampka w Polsce, gdy tymczasem niewspółmiernie cicho, na temat znacznie ważniejszego spotkania , Putina i Xi Jinpinga...

 
   

    W poniedziałek wieczorem z dwudniową wizytą do Moskwy przyleciał prezydent Chin Xi Jinping. Wkrótce po spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putniem, liderzy Chin i Rosji polecą do Hamburga na szczyt państw G20. I rozmowy Xi z Putin są postrzegane właśnie jako zacieśnianie szeregów przez Moskwę i Pekin wobec Zachodu przez szczytem w Hamburgu
 
Prezydent Władimir Putin przyznał najwyższe rosyjskie odznaczenie prezydentowi Chin Xi Jinpingowi. A ten przywiózł do Moskwy kontrakty szacowane na 10 mld dol. [1]
 
 
  
  Przewodniczący ChRL przebywa w Rosji z wizytą na zaproszenie Putina. We wtorek podczas rozmów Putina i Xi Jinpinga planowane jest omówienie strategicznej współpracy obu krajów i problemów międzynarodowych, a także podpisanie poważnego pakietu dwustronnych dokumentów.
 
  
  Przewodniczący ChRL Xi Jinping podczas rozmów z prezydentem Rosji Władimirem Putinem powiedział, że ze wszystkich krajów najbliższe kontakty Chiny utrzymują z Federacją Rosyjską i wyraził przekonanie, że jego wizyta zostanie uwieńczona „pełnym sukcesem”.
 
    W marcu 2013 roku, wkrótce po tym, jak zostałem wybrany na przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej, Rosja była pierwszym krajem dla mojej pierwszej zagranicznej wizyty… Z Panem od tego czasu spotkałem się 22 razy. Rosja stała się zatem najczęściej odwiedzanym przeze mnie krajem, a wśród zagranicznych liderów z Panem utrzymuje najbliższe kontakty i stosunki”- powiedział Xi Jinping podczas rozmów z Putinem. [2]

 
Wspólne ćwiczenia Rosji i Chin na Bałtyku w czasie wizyty Donalda Trumpa w Polsce 

 
 
W chwili, kiedy samolot z amerykańskim prezydentem podchodzić będzie do lądowania w Warszawie, na Bałtyku swoje działa wyszczerzą okręty Chin i Rosji. Pekin wysłał swoje najnowocześniejsze jednostki, zwane zabójcami lotniskowców. Są już koło Kaliningradu i działają z flotą gospodarza Kremla. To demonstracja siły wobec krajów NATO.
Ćwiczenia odbywają się równoległe z wizytą prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. Chińczycy wysłali na Bałtyk swoje najnowocześniejsze okręty z niszczycielem rakietowym CNS Changsha (173) typu 052D Kunming (w kodzie NATO: Luyang III) na czele, aby wziąć udział w manewrach pod kryptonimem Joint Sea 2017 z rosyjską Flotą Bałtycką w pobliżu Kaliningradu. [3]

 

 
Tak aktualnie wyglądają figury rozstawione na GLOBALNEJ SZACHOWNICY...
Choć spotkanie to wzbudza we mnie pozytywne odczucia to nie jestem tak bardzo optymistycznie nastawiony jak komentatorzy wróżący świetlaną przyszłość w stosunkach dwustronnych między Chinami i Rosją..

 
Dałem temu wyraz w próbie geopolitycznej analizy:

 
Czekam na Państwa komentarze i dodatkowe info w tym temacie

 
 
 
 

KOMENTARZE

 • 5*
  D.K.
 • O ile mi wiadomo
  manewry zgłoszono na długo wcześniej, niż Trump zdecydował się "zaszczycić" swoją obecnością Polskę.
  Natomiast jeśli chodzi o współpracę chińsko - rosyjską, trwa ona od dawna i ma się dobrze: teraz Chińczycy pomagają budować most na Krym, wspomagają swoimi komandosami Rosjan w Syrii.
 • Zamiast tysiąca słów
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/05/10390309_647126525374072_6444414076626675643_n.jpg
 • autor
  Putina i Xi Jinpinga...z drugiej strony Donald Tramp,
  Czy Trumpowi uda się zablokować Jedwabny Szlak?
  Zapewne tego zażąda w Warszawie od liderów krajów trój morza
 • @Oświat 20:35:13
  "Czy Trumpowi uda się zablokować Jedwabny Szlak?
  Zapewne tego zażąda w Warszawie od liderów krajów trój morza"

  TAK, tę politykę już realizuje żydo-PiS.
 • Ratunek dla świata to te dwa NORMALNE państwa !
  Dominacja żydowska w USA to tragedia dla narodów świata ! tylko od CHIN i ROSJI płynie powiew świeżego powietrza dla państw pod dominacją żydowską !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! świat bez żydów to świat bezpieczny
 • 10mld od Xi?
  a ile my... tfu! PiS wytarguje od donka znad potomaku???
 • @Oświat 20:35:13
  "Czy Trumpowi uda się zablokować Jedwabny Szlak?"

  Trump do Dudy:

  - Jędrek, ten jedwabny szlak to trzeba zablokować, prawda?
  - Tak Donald, ale wtedy nie będziemy mogli zarobić na utrzymanie większej armii i osłabimy NATO...
  - A no tak, no tak! No to budujcie.

  Zawsze to jakiś argument. Jakby nie patrzeć sporo można na tym zarobić i wzmocnić nie tylko gospodarkę ale i armię. Tak myślę. Ale oby Donald nie poruszył tego tematu.

  Ukłony
 • @sosenkowski 08:50:49
  "a ile my... tfu! PiS wytarguje od donka znad potomaku???"

  Wczoraj Jakubiak z Kukiz'15 stwierdził, że Trump może poruszyć temat odszkodowań za II WŚ. Byłoby to całkiem fajne, zwłaszcza jakby trochę szkopków przycisnęli.
 • @ Autor
  5*

  Spod czerwonej zarazy zaczyna się wydobywać Rosja i USA (właśnie dzięki Trumpowi) Może także Chiny. Dzięki temu, że PiS jakoś tam przeciwstawia się brukselsko - niemieckiej dominacji Polska chyba z bólem też (mimo ZUS i PIT).
  Pozostaje mieć nadzieję, że jakoś się wszyscy dogadają.

  Moim zdaniem warto też pamiętać, że PiS wygrał wybory jeszcze za poprzedniej ekipy w Waszyngtonie i musiał tańczyć jak mu neokoni zagrają. Ci oczywiście byli i są w opozycji do Trumpa, Rosji, Chin, Polski i w ogóle zdrowego rozsądku. Są po prostu nieźle je..nięci. I niestety nadal mają poważne wpływy (o ile nadal nie decydujące). To sprawia, że nawet Trump musi manewrować. Tym bardziej PiS - i stąd chyba te występy na Majdanie (jeszcze za Obamy)
  W tej części świata do której teraz jedzie Trump wpływy neokonów nie są tak duże jak w USA. Oby to wykorzystał - dla dobra Polski, USA i w sumie całego świata.

  5*

  Serdeczności
 • tak
  Znajdujemy się na jakimś tam etapie rozbioru.Jesteśmy wchłaniani milimetr po milimetrze, dzień po dniu. Nie ma się co oszukiwać nikt Polaków nie reprezentuje i nie ma nawet zamiaru tego robić. Jesteśmy częścią dealu i tylko cud lub kataklizm globalny może nas uratować ( nasze ciała i ciała potomków).

  pozdrawiam 5*

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031