Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
91 postów 1747 komentarzy

O.R.B.O - OBYWATELSKI RUCH BIERNEGO OPORU

Paulus Aquarius - NASZA BIERNA AKCEPTACJA – TO ZGODA NA POSTĘPOWANIE RZĄDZĄCYCH PSYCHOPATÓW !!!

Stanisław Michalkiewicz –zatrute pióro do ogłupiania Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Patriotyczno-„antysemicki” lep ma za zadanie uwiarygodnić osobę pana Michalkiewicza wśród czytelników i słuchaczy – po to, by mógł skuteczniej propagować inne tezy niż „patriotyzm” i „antysemityzm”

 

 

 Tytułem wstępu: Felietonistyka S. Michalkiewicza wielu Polakom wydaje się wartościowa i otwierająca oczy. Niewątpliwie może być interesująca w warstwie kabaretowej – czyli formalnej. Ci  „Judajczykowie„, co to zachodzą nas od tyłu, kiedy my szerzymy „demokrację” i „wolny rynek” wśród narodów „wolnego rynku” i „demokracji” spragnionych jak chińska ambasada w Belgradzie „chirurgicznych” bombardowań, ci „starsi i mądrzejsi„… –  któżby się mógł oprzeć takim bon-mot’om?

Niestety, obok walorów kabaretowych twórczość pana Michalkiewicza obfituje w nieuczciwe chwyty retoryczne i sofizmaty (pseudologiczne toki rozumowania, trudne do sfalsyfikowania przez niekompetentnego czytelnika, np.: “Stanisław Michalkiewicz: obrzydzanie Polakom realizmu politycznego”). Cała koncepcja wytworzenia takiej postaci jak pan Michalkiewicz na polskiej scenie „blogowej” – i „przyparafialnej” scenie politycznej nie jest jednak pozbawiona określonych celów. Patriotyczno-„antysemicki” lep ma za zadanie uwiarygodnić osobę pana Michalkiewicza wśród czytelników i słuchaczy – po to, by mógł skuteczniej propagować inne tezy niż „patriotyzm” i „antysemityzm”. Chodzi o propagowanie libertariańskich (ultrawolnorynkowych a’la Mikke) poglądów ekonomicznych wśród Polaków. Po co? Po to, aby ewentualny bunt społeczny , wywołany wdrożeniem (przez ekipę Mazowieckiego-Balcerowicza  i wszystkie późniejsze) w Polsce bandyckiej wersji XIX-wiecznego kapitalizmu, którego katastrofa – czyli ostateczne załamanie neokolonialnej gospodarki III RP – być może właśnie nadchodzi, nie doprowadził do niepożądanych dla „wiadomych sił” zmian. Kiedy republikanie w USA zrozumieli, że ich polityka („reganomika”, „deregulacja”, cięcie podatków dla najbogatszych, wojny) zaowocowała katastrofą, wykreowali ruch, który miał skanalizować niezadowolenie społeczne tak, by ludzie … domagali się jeszcze dzikszego i jeszcze bardziej zderegulowanego kapitalizmu. Mowa oczywiście o socjotechnicznym tworze pod nazwą „Tea-Party”. W Polsce nie trzeba tworzyć niczego, „nasza” wersja opisanej socjotechniki oznacza  zaganianie zbuntowanych Polaków do kibucu zwanego UPR, przefarbowywanego obecnie w celach marketingowych na (bardziej „patriotyczną” i „narodową”) „Nową Prawicę” (znaną szerzej jako KNP). Dodatkowo, już kilka lat temu działacze UPR planowo zinfiltrowali środowiska ONR i przeforsowali tam libertarianizm jako program gospodarczy i ideologię (Piasecki i inni „falangici” przewracają się w grobach).
Autor: Józef Bizoń
Wbrew pozorom omawiany problem jest istotny dla rozumienia działania mechanizmu zabezpieczającego interesy kliki rządzących Polską, kliki w zasadzie jednej maści. Aby dostrzec mechanizm trzeba kwestię nazwisk odłożyć na bok – dziś są takie a jutro będą inne.
Wymienione w tekście nazwy i nazwiska – są przytoczone wyłącznie jako konkretny przykład działania maszynerii politycznej III RP. 
W mechanizmie tym mamy do czynienia z zasadą przenoszenia autorytetu, używania tych samych pojęć i określeń – ale jednocześnie z podkładaniem zupełnie innego celu w ramach realizacji tegoż.
No i tu osoba pana Stanisława Michalkiewicza jest jak ulał.

Radio Maryja [i media z nim bezpośrednio związane] głosi to co głosi – ma swoich żelaznych słuchaczy.
Stanisław Michalkiewicz poprzez stałą obecność w Radio Maryja [a i okazuje się w 53 różnych innych mediach zamieszczany jak tego sprawa wymaga /patrz wywiad – St. Michalkiewicz sam o sobie/] kojarzony jest bezpośrednio z Radiem Maryja – no i że to co on tam głosi jest jedną z możliwych opcji akceptowanych przez to radio.
Faktyczne intencje Radia Maryja zapraszania St. Michalkiewicza są tutaj kompletnie nieistotne – ważny jest odbiór tegoż przez ogół słuchaczy.
St. Michalkiewicz od tzw. odzyskania przez Polskę wolności wspiera UPR i Korwina Mikke – również swą osobistą obecnością w tych środowiskach z fotkami z nimi włącznie.
Dobre kilka lata temu organizowanie kół terenowych UPR [w większych wsiach i miasteczkach] odbywało się według scenariusza, w którym żelaznym punktem było powołanie się na osobę St. Michalkiewicza [czasami fizycznie był on obecny na takim organizacyjnym zebraniu] i jego silne związki [wystąpienia i felietony] z Radiem Maryja i Naszym Dziennikiem. O programie UPR, czym ten twór jest w istocie, nigdy na takim spotkaniu nie mówiono, bo i po co – skojarzenie z RM i ND skutecznie miało to zastąpić i zastępowało.
UPR od dawna ma swój program – ten jawny, ale i nie tylko – opisałem go tu:
Kontrrewolucja 2010 w wydaniu kandydata Korwina Mikke
Swego czasu wywołałem wielki niesmak pośród organizatorów – [proszony o przeprowadzenie wykładu zorientowałem się pod koniec wykładu, że cały ten mój wykład jest w ramach założenia koła UPR] – gdy na koniec wykładu wyłożyłem zebranym ten program UPR.
Miny wszystkich były nietęgie.
Efekt końcowy działania tego mechanizmu mamy taki, że część elektoratu [o nastawieniu propolskim] przechwytywane było i jest przez UPR [2,5-2,8%]. Obecnie, z uwagi na podatny grunt i głoszone z wykorzystaniem mechanizmu przeniesienia autorytetu tezy St. Michalkiewicza, UPR może przekroczyć próg wyborczy do sejmu [a już 3% daje mu środki z budżetu państwa na dalszą jego działalność] z jego programem j.w.
Powstaje więc “piękny” – inteligentny – mechanizm zwalczania sił szczeropolskich.
Bez St. Michalkiewicza [a w szczególności bez jego obecności w Radio Maryja – z czego on sobie zdaje sprawę /dał temu wyraz w swym wywiadzie/] ten mechanizm skutecznie się wali.
W tym stanie rzeczy popieranie i promowanie St. Michalkiewicza nie leży w interesie sił szczeropolskich – a stąd i moim.

Oczywiście Pan St. Michalkiewicz może sobie pisać co chce, tylko my musimy wiedzieć 
co z jego pisania ostatecznie wynika i kto z tego jego pisania ostatecznie zbiera i zbierze profity.
No i na koniec skuteczność UPR w ‘kołowaniu’ ambitnych ludzi młodych – niekoniecznie słuchaczy Radia Maryja.
Na pierwszych latach studiów wstąpiłem do Unii Polityki Realnej. Zrobiłem to z przekonania, albowiem wolnościowe idee UPR były mi aksjologicznie najbliższe. Zadałem sobie pytanie, czy radykalny program gospodarczy partii jest możliwy do praktycznej implementacji z punktu widzenia finansowego. Zainteresowałem się makroekonomią, finansami publicznymi, budżetowaniem i prognozowaniem. Owocem był sporządzony program gospodarczy oparty o model finansów publicznych. Jego wynik pokazywał, że idee Janusza Korwina-Mikke były niemożliwe do natychmiastowego zrealizowania, co najwyżej mogły określać cel w perspektywie co najmniej kilkunastu lat. Opracowanie na ten temat zrobiło się głośne we władzach UPR, zostałem mianowany członkiem sygnatariuszem UPR. Ale jednocześnie odkryłem, że lider partii głosił poglądy nie znajdujące oparcia w realiach finansowych. Zaczął rodzić sceptycyzm, co do jego celów. Sceptycyzm uległ pogłębieniu po obserwacji przebiegu posiedzeń najwyższych organów UPR. Uznałem, że celem Janusza Korwina-Mikke jest skanalizowanie impetu pragnącej zmian młodzieży oraz środowisk wolnościowych, tak aby idee te pozostawały wyłącznie przedmiotem rozważań teoretycznych. Na przełomie wieków wycofałem się z aktywnej działalności w UPR, sygnalizując kolegom, że kiedyś do polityki wrócę.” – Tomasz Urbaś
http://urbas.blog.onet.pl/2,ID393074870,index.html
A ilu nie miało takiego szczęścia, aby to odkryć?

Boguchwała, A.D. 03.02.2011 r. – mgr inż. Józef Bizoń

 
 
 

KOMENTARZE

 • S Michalkiewicz
  Pani prof. Raźny: “Do świadomości większości Polaków żyjących mitem „dobrej” Ameryki nadal nie dociera banalna prawda o tym, że wbrew jej własnemu społeczeństwu i pragnącemu żyć w pokoju światu, stała się ona nowym wcieleniem „imperium zła”.
  Jeszcze gorzej wygląda problem bezpieczeństwa Polski definiowany poprzez nasze członkostwo w NATO i realizację jego wojennych celów, sprzecznych nie tylko z chrześcijańską koncepcją pokojowego współistnienia, ale również z każdym elementem polskiej racji stanu.”
  Pan S. Michalkiewicz: ""powinniśmy "z góry" żądać zapłaty od Stanów Zjednoczonych za podjęcie się roli dywersanta i udostępnienie polskiego terytorium”.
  Abstrahując od strony moralnej takiego rozumienia naszej przynależności do NATO ciekaw byłbym tylko jaka byłaby decyzja pana Michalkiewicza kiedy zażądałby "zapłaty z góry" a druga strona zdecydowanie odpowiedziałaby NIE! Czy zdaniem p. Michalkiewicza powinniśmy wtedy wystąpić z NATO?
 • Bawidamek
  Dla mnie St. Michalkiewicz jawi sie jako bawidamek publicystyczny.
  (Nie znam jego koneksji poza Radiem Maryja)

  Chyba najbardziej podoba sie pseudo- intelektualnej elicie, ktora potakuje, ze rozumie o co mu chodzi i podziwia wartki styl naszpikowany madrymi cytatami. Erudyta, znaczy sie.

  Mnie sie z cala pewnoscia objawil pan Michalkiewicz w calej krasie jak jezdzil po swiecie przed wyborami i namawial, zeby Polonia glosowala na PiS.
  Bylo to ponizej eksponowanego intelektu pana Michalkiewicza i jego "bezstronnosci" politycznej i nonszalancji stylistycznej.
 • @ Autor
  // Patriotyczno-„antysemicki” lep ma za zadanie uwiarygodnić osobę pana Michalkiewicza wśród czytelników i słuchaczy – po to, by mógł skuteczniej propagować inne tezy niż „patriotyzm” i „antysemityzm”. Chodzi o propagowanie libertariańskich (ultrawolnorynkowych a’la Mikke) poglądów ekonomicznych wśród Polaków. //

  - Myślę, że mgr inż. Józef Bizoń bardzo dokładnie "rozpracował" Pana Michalkiewicza, ... co nie umniejsza faktu, że jego "twórczość" jest bardzo ciekawa.
 • @
  Widzę że lewicowy „OBYWATELSKI RUCH BIERNEGO OPORU” zabrał się za Michałkiewicza.
  Czy ten „Ruch Oporu” również opłacany jest z kufrów Clinton Foundation?

  A w międzyczasie, Michałkiewicz jest świetny, jak zwykle.
  Świetność Michałkiewicza jest proporcjonalna do „Ruchu Oporu” przeciwko niemu.
 • @Zdzich 17:52:39
  - Myślę, że mgr inż. Józef Bizoń bardzo dokładnie "rozpracował" Pana Michalkiewicza, ... co nie umniejsza faktu, że jego "twórczość" jest bardzo ciekawa.
 • @Zdzich 17:52:39
  Widzę że lewicowy „OBYWATELSKI RUCH BIERNEGO OPORU” zabrał się za Michałkiewicza.
  Czy ten „Ruch Oporu” również opłacany jest z kufrów Clinton Foundation?


  Lewicowy?... fundacja Clintonowej?

  No to ładnie jesteś pierdolnięty..
  ...albo zbyt wcześnie zaczynasz pić..
 • @Paulus Aquarius 18:43:59
  Nie po raz pierwszy złapałem Ciebie na lewicowaniu. Fascynujesz się socjalistami, takimi jak Białas i Tiamat; a anty-komunistę Trumpa i Michałkiewicza „nie lubisz”.
  Tak na trzeźwo: czyżbym odbierał złe wrażenia?
 • @Ziut Polskę Zbaw 17:53:39
  Po raz pierwszy słyszę o Józefie Bizoniu. Od Józefów raczej trzymam się z daleka.
  A Michałkiewicza (prawnik z zawodu) pofatygowałem się poznać osobiście i spędziliśmy dużo czasu na rozmowach.
  Mogę Ciebie zapewnic, że Michałkiewicz jest prawdziwym konserwatystą i można mieć do niego pełne zaufanie. Do tego, fantastycznie pisze. Ma o wiele więcej wspólnego z Grzegorzem Braunem, niż Dudą lub Kaczyńskim.
 • @Zdzich 19:27:11
  // Mogę Ciebie zapewnic, że Michałkiewicz jest prawdziwym konserwatystą i można mieć do niego pełne zaufanie. Do tego, fantastycznie pisze. Ma o wiele więcej wspólnego z Grzegorzem Braunem, niż Dudą lub Kaczyńskim. //

  Pan Michalkiewicz to jeden z najlepiej rozumiejących politykę ludzi w Polsce. Doskonale pisze i opowiada to fakt. Ale był w UPR razen z Jego Kurewską Mością, ... i to budzi podejrzenia. Dlatego oceniam, żę Józef Bizoń może mieć rację, ... co wcale nie oznacza, że ma. >> https://jozefbizon.wordpress.com/

  Pan Michalkiewicz mógł wyróść z lewackich poglądów jakie miało UPR

  Nie ufał liberałom przemalowanym na konserwatystów
  >> ARCHIWALNE - Janusz Korwin-Mikke - wybory prezydenckie 1990
  >> https://www.youtube.com/watch?v=nlly2s9v0f8
 • @Zdzich 19:27:11
  Wystawiles sobie paskudna opinie panie Zdzich:-))))
  Nie znac pana Jozefa???? to musi sie byc strasznym dupkiem:-))))
 • @Ziut Polskę Zbaw 23:55:37
  Pan MichaLKIEWICZ NIE JEST KONSERWATYSTA!!!! ale kolibrem....konserwatywnym liberalem....
  A to tlumaczy wiele. Zwlaszcza to co usiluje wytlumaczyc tlumokom:-)))
 • @Zdzich 19:11:35
  "Zlapalem cie na lewicowaniu"-- co to w ogole znaczy???!!

  Prawicowy to byl gen. Franco.
  Ciekawe dlaczego lewica jest czyms gorszacym zacnych "prawicowcow"?
  I dlaczego, kazdy, kto krytykuje napastliwe wojny, wyniszczajace narody i mordowanie suwerennych panstw jest od razu lewicowcem?

  Prawicowy to G.W Bush, przestepca wojenny i paru innych przestepcow wojennych jak np. idiotka Malgoska Thatcher, pedal Heath, Ronald Reagan, i znane syjonisty jak Tony Blair, zyd Sarkozy czy mister Netanjahu.
  Kazdy, kto nie popiera syjonu zydowskiego jest lewicowcem?
  Jest jeszcze taki bardzo prawicowy filozof "francuski" nazywa sie Bernard Henry-Levy, ktory rozpracowal atak na Libie.
  Nasz Macierewicz tez jest (teraz) bardzo prawicowy!.

  Ergo:
  Wszyscy zlodzieje cudzej ropy sa prawicowcami,.
  No wiec kazdy kto ich popiera jest zacnym prawicowcem?.

  Gratuluje orientacji politycznej.
  Widac Zdzich nie czytal Karola Marksa, ktory tez popieral zydowski kapitalizm. Nawet ksiazke o tm napisal.
 • @Zdzich 17:52:39
  Glupi ten Zdzich, czy co?
  Fundacja Clintonow nie ROZDAJE pieniedzy, tylko je skrzetnie zbiera i chowa po roznych pirackich kryjowkach i nikomu jeszcze ani grosza nie dala..
 • @Zdzich 19:11:35
  10 milionow Polakow nosilo na rekach zyda bo im sie wydawalo, ze ubecja to antykomunizm.
  I umowy smieciowe to patriotyczny odruch prawicowy!!
 • Do idiotki Tiamat: (nie wytrzymałem)
  1. „Ciekawe dlaczego lewica jest czymś gorszacym zacnych "prawicowcow"? I dlaczego, kazdy, kto krytykuje napastliwe wojny, wyniszczajace narody i mordowanie suwerennych panstw jest od razu lewicowcem?”
  Odp. Dlatego, że Lewicowcy te wojny wywołują.
  Przykłady: Rewolucja Francuzka, Rewolucja Październikowa, Druga Wojna Światowa, „Ruszymy z posad bryłę świata; Dziś niczym, jutro wszystkim my!”

  2. Rodzina Bushów to Syjoniści, Sataniści, oraz NeoConi. A NeoCon to Trotskista – nie ma nic wspólnego z prawicą.
  Tony Blair był I-szym sekretarzem Partii Robotników (Labour Party) – Lewica
  Nicolas Sarkozy – socjalista, żyd, bankowiec, syjonista – Lewica
  Netanjahu - żydowski marksista – Lewica

  3. Wszyscy złodzieje cudzej ropy (Clintony, Bushe, Netanjahu, Obama, Hillary) są komunistyczną Lewizną.

  4. A po czym to „widac ze Zdzich nie czytal Karola Marksa”, którego musiałem studiować w PRLu??
  Nie zachęcaj do czytania ponownie. Marks napisał swoje „dzieła” „celem emancypacji żydów”, a nie ciebie, Białasa, nikandera, itp.

  5. „Fundacja Clintonow nikomu jeszcze ani grosza nie dala”?
  A kto finansował kampanię Hillary oraz finansuje obecny „Ruch Oporu” Resistance?

  6. „Polakom wydawało sie, że ubecja to antykomunizm”?
  Takiego głupiego Polaka jeszcze wżyciu nie poznałem. A Ty?

  Powyższe pytania są retoryczne. Z głupimi nie polemizuję, więc nie będę odpowiadał.
 • @autor. Mchalkiewicz to mistrz manipulacji
  Kilka lat temu gdy Michalkiewicz bawil z wykladem w Miedzychodzie w czasie dyskusji postawilem teze ze Roman Dmowski w swych koncepcjach geopolitycznch [ R .Dmowski ,,Rosja i Niemcy a sprawa Polska,, ] przed faktem przejecia Rosj przez wlascicieli Wall Strett [czyli przed 1917]. byl zwolennikiem orientacji na Rosje jako jedynej gwarantujacej Polsce ,wzgledna suwerennosc, reakcja Michalkiewicza na takie zalozenie byla tak gwaltowna i tak silna nacechowana wrecz agresja ze siedziialem wrecz oszolomiony nie mogac zrozumiec jego koncepcji rozumienia. Ten art wiele wyjasnia
 • @jan 09:46:31
  ///reakcja Michalkiewicza na takie zalozenie byla tak gwaltowna i tak silna nacechowana wrecz agresja ze siedziialem wrecz oszolomiony nie mogac zrozumiec jego koncepcji rozumienia.///

  W każdym z takich przypadków kiedy pytania kierowane do niego,wymykają spod kontroli,Michalkiewicz reaguje agresją.Nie są to przypadki częste, bo na jego "wykładach" zazwyczaj wszystko jest pod kontrolą.
  Mnie w 2009 r zbanował na swoim forum za pisanie rzeczy ważnych,na temat,prawdziwych,niestety niezgodnych z jego "polityką redakcyjną".
 • @Zdzich 09:42:31
  Bo nie umiesz odpowiedziec na proste pytanie:
  Kto to jest lewicowiec a kto prawicowiec?.

  Kazde pytanie ktorego nie rozumiesz jest dla ciebie glupie.
  Proste.
  Karola Marksa tez nie zrozumial.
  A z Hilary zrobil komunistke.
  Ja rozumiem, ze cale naczalstwo USA to komunisci wedlug Zdzicha.
  Napisz do Netnjahu, ze lewicuje.

  Tony Blair to taki socjalista jak Zdzich primadonna opery wloskiej.
  Walesa tez byl szefem zwiazkow robotniczych. Gdzie te zwiazki teraz?
 • @Zdzich 09:42:31
  Moj faworyt na mistrzostwa w Katarze 2022
  A tak naprawde:
  "Polak- patriota, Walesa, LEWICOWIEC(?) obronca robotnikow i w o gole klasy robotniczej zostal multimilionerem ubijajac klase robotnicza za ciezkie pieniadze od Reagana i Sorosa" i... glupiej polonii zagranicznej
  Gdzie jest teraz multimilioner Walesa i klasa robotnicza i kontrakty smieciowe?
  Gdzie stocznia i klasa robotnicza - wy faryzeusze zydowskiej propagandy?
  Zdzich - to wstyd!!!!!!
  Bolek to UBEK, panie Zdzich.
 • Dla pionierki Tiamat
  O twoim (i Bialasa) ukochanym wodzu prawdziwego socjalizmu tutaj:

  https://www.youtube.com/watch?v=UPu-qMX02eg
 • @Zdzich 06:24:43
  ///Dla pionierki Tiamat
  O twoim (i Bialasa) ///

  Oj nie! fuj! Dla pionierki Tiamat (i Białasa) znajdzie się dość materiału na przyzwoitym poziomie.Np:
  https://www.youtube.com/watch?v=847ikKDuGg4
  https://www.youtube.com/watch?v=6GFfd2c9stw
  https://www.youtube.com/watch?v=cUSc2IJhhfI
  https://www.youtube.com/watch?v=-MsSwNhKXw0

  A ten prezentowany przez ciebie,ahistoryczny,mający słaby związek z rzeczywistością,skompilowany z pólprawd i ewidentnych kłamstw,niechaj będzie " intelektualną strawą" dla mało gramotnych czyli tobie podobnych.
  PS
  Czasami miewam koszmary,śni mi się że nie znam języków obcych i muszę się zdać wyłącznie na produkcje polskiej telewizji. http://smayli.ru/data/smiles/strah-160.gif
  na szczęście się budzę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031