Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
91 postów 1747 komentarzy

O.R.B.O - OBYWATELSKI RUCH BIERNEGO OPORU

Paulus Aquarius - NASZA BIERNA AKCEPTACJA – TO ZGODA NA POSTĘPOWANIE RZĄDZĄCYCH PSYCHOPATÓW !!!

Oświetlenie LED: uwaga na oczy!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś parę słów o LED-ach czyli technologii, którą zachwycają się ogłupieni do cna ludzie.

 
 
 
 
 Większość entuzjastów , czy porostu biernych zwolenników LED-ów - czyli nie okłamujmy się - po prostu większość z nas... - nie zdaje sobie sprawy, że "światło" emitowane przez diody to zupełnie inne spektrum promieniowania elektromagnetycznego niż to do którego absorpcji zaadoptowało się.. nasze DNA. Źródła światła takie jak słońce, ogień, rozżarzone materiały...jak tradycyjna żarówka to tzw. "ciepłe światło"- naturalna "życiodajna świetlna mieszanka", w przeciwieństwie do "zimnego" światła LED i lamp fluorescencyjnych... I nie ma znaczenia, że kupicie sobie tzw " ciepłą odmianę" żarówki led... Jeden chuj- nadal jest to to samo zimne promieniowanie...
Światło uzyskiwane z żarówek TRADYCYJNYCH jest światłem zbliżonym do słonecznego i cechuje się dobrym wskaźnikiem oddawania barw oglądanych w tym świetle przedmiotów, świeci cały czas jednakowo, nie powodując efektu stroboskopowego..
Natomiast LED-y to diody elektroluminescencyjne, których działanie opiera się na zjawisku Luminescencji, (zimne świecenie) – czyli emisji fal świetlnych nie wywołanych rozgrzaniem ich do wysokiej temperatury. Oznacza to, że luminescencja nie jest promieniowaniem cieplnym. TAKIE PROMIENIOWANIE JEST OBCE DLA NASZYCH ORGANIZNÓW.. Wszystkim myślącym samodzielnie dobrze radzę- wypierdolcie energooszczędne żarówki, które wyjaławiają naszą przestrzeń z ŻYCIODAJNEGO NATURALNEGO ( i zbliżonego do naturalnego światła)...Popatrzcie w słońce, w ognisko, tradycyjną żarówkę...a poczujecie pierwotne źródło życia. LEDY TO ŚMIERĆ... Oczywiście zewsząd usłyszycie, że LEDY są bezpieczne... ale TAK NIE JEST.

Wybór należy do Was..
 
 

 GORĄCO POLECAM PONIŻSZY ARTYKUŁ !
 
 
 
W sieci jest bardzo dużo porządnych medycznych publikacji naukowych, które w jasny sposób dowodzą, że białe światło( niebieskie) LED lub z żarówek fluorescencyjnych wpływa w różny sposób na funkcjonowanie organizmu - dla przykładu - rośnie wydzielanie ACTH - hormonu "stresu", światło takie działa również supresyjnie na wydzielanie melatoniny. Fakty te są upychane w cień, ze względu na ogólny "boom" na oświetlenie ledowe i ogromną kasę w to idącą. Ja osobiście nie potrafiłbym się obyć bez innej żarówki niż zwykła żarnikowa.
 
 
Dla ciekawych tematu przykładowy link:
 
( niestety po angielsku)
 
Na dodatek:
 
 
 
 
Tak więc moi drodzy OTACZAJCIE SIĘ ZEWSZĄD „CIEPŁYM ŚWIATŁEM” - zażywajcie kąpieli słonecznych- gdy niebo nie jest pokryte chemicznym szlamem.. Niestety to bardzo trudne – bo nie zasmugowane chemtrailami niebo, statystycznie najczęściej jest wtedy gdy ludzie zajęci są niewolniczymi obowiązkami, czyli głównie z rana i w środku tygodnia.. W weekend szanse na chwilę z czystym niebem są niewielkie.. Mówię o czystym niebie bez chemicznych smug, takie jakie najczęściej jest we wtorki i środy ;).. Tak , tak ! Sprawdźcie sobie sami ! To nie przypadek..
Oprócz OGRANICZANIA DOSTĘPU do naturalnego promieniowania kosmicznego, w tym także słonecznego , KONSORCJUM RZĄDZĄCE PLANETĄ, zadbało też o ograniczenie dostępu do ŚWIATŁA wszędzie tam gdzie używamy światła sztucznego.
Jednym słowem „ciemność” rozpycha się coraz mocniej ;)
Dlatego warto wypierdolić wszystkie żarówki LED-owe i fluorescencyjne.. bez względu na to co podpowiada Wam wasza skłonność do sknerstwa ;) Zresztą oszczędności nie są aż tak duże, aby miało sens niszczyć sobie zdrowie energooszczędnym gównem ...Ja mam w domu same tradycyjne żarówki i jak obliczyłem kosztuje mnie to maks. 10 zł/mies. Prawdziwe pożeracze prądu kryją się w domu w innych miejscach.. wystarczy spojrzeć na tabliczkę znamionową urządzenia...
 
NIE WARTO DLA GŁUPICH OSZCZĘDNOŚCI NISZCZYĆ ZDROWIA..
 
 

 
 
 

 

KOMENTARZE

 • . łoo KURWA ale kseroboje mają refleks.. ;)
  ...pała w minute po opulikowaniu notki...

  Chyba też muszę przejść kurs ekspresowego czytania :)

  Wydaje mi się, że JAKO BLOGERSKI PIERWOTNIAK cierpisz na dokuczliwą przypadłość... Skoro nie umiesz TWORZYĆ NOTEK opartych o własne pióro ..to może to pomoże?

  http://img.sadistic.pl/pics/8aeb2d67d9ef.jpg
 • Autor, witaj;
  ode mnie 5*.
  Jednopał to chyba impotent jest

  Pozdrawiam
 • @roux 09:48:21
  dzienx ;)
  pozdrawiam również.

  ..Czemu impotent ?
 • @Paulus Aquarius 09:51:35
  nie umie pisać notek -;)))
 • @Paulus Aquarius 09:51:35
  Czekaj, może podejdźmy naukowo,
  przedstaw WYKRES widma światła LED i światła słonecznego?
  Które też ma inny wykres w zależności, czy np przechodzi przez chmury, czy nie.

  Białe LED to składanka 3 diod, czerwonej, niebieskiej i zielonej. Pytanie, jakie mają one widma i jak się te widma składają na wynikowe.

  Druga sprawa, to efekt stroboskopowy jest możliwy, wszystko zależy od konstrukcji zasilacza wbudowanego w "żarówkę". Tu też pole do pomiarów.
 • @laurentp 10:05:12
  "Białe LED to składanka 3 diod, czerwonej, niebieskiej i zielonej."

  To by się zgadzało, ale światło słoneczne ma więcej składowych i dla mnie ono wcale nie jest takie białe... bardziej mi się kojarzy z jasnym pomarańczowym, ale jeszcze nie żółtym - żółte jest zimniejsze.
  No ale jest jeszcze możliwość, że mam coś nie tak z oczami ;-DDD

  Pozdro!
 • @ Autor
  "...rośnie wydzielanie ACTH - hormonu "stresu", światło takie działa również supresyjnie na wydzielanie melatoniny. "

  Ale wdepnęliśmy w mega gó...o :-( Ciekawe jak będą wyglądać ludzie powiedzmy po 100 latach takiego "oświecenia".

  Dzięki za ważny wpis - kłaniam się nisko.

  Oczywiście 5*
 • @laurentp 10:05:12
  "Czekaj, może podejdźmy naukowo,;

  A NIE PODCHODZĘ JAK DOTYCHCZAS ? ;)

  Świecenie żarówki tradycyjnej, to promieniowanie elektromagnetyczne CIEPLNE (termiczne) emitowane przez cząstki naładowane elektrycznie w wyniku ich ruchu termicznego w materii.
  Widmo światła emitowanego przez żarówkę jest ciągłe, o niższej temperaturze barwowej (bardziej żółte) niż słoneczne. Temperatura barwowa światła emitowanego przez żarówkę wynosi ok. 2700 K.

  Świecenie żarówki LED ( OBOJĘTNIE JAKIEGO KOLORU !!!!) to promieniowanie elektromagnetyczne powstające w wyniku luminescencji (zimne świecenie, jarzenie ) jest zjawiskiem emisji fal świetlnych wywołane przyczyną inną niż rozgrzanie do wysokiej temperatury (co oznacza, że luminescencja nie jest promieniowaniem cieplnym.
  Elektroluminescencja – zjawisko luminescencji pod wpływem przepływu prądu, jest wynikiem rekombinacji elektronów i dziur, podczas której elektron oddaje energię w postaci fotonu (światła).

  To jest klucz do zrozumienia zasadniczej różnicy. I od tego należy zacząć poszukiwania w tym temacie, który jest dość szeroki. Samo porównywanie spektrum promieniowania nie wystarczy

  W spektrum promieniowania słonecznego wyróżniamy następujące zakresy:
  ultrafiolet C z zakresem fal od 100 do 280 nm
  ultrafiolet B z zakresem fal od 280 do 315 nm
  ultrafiolet A z zakresem fal od 315 do 400 nm
  światło widzialne z zakresem fal od 400 do 700 nm (cały zakres światła słonecznego odbierany jest przez człowieka jako światło białe)[1][2]
  bliska podczerwień z zakresem fal od 700 do 1400 nm
  środkowa podczerwień z zakresem fal od 1400 do 4000 nm

  DIODY LED emitują promieniowanie w bardzo wąskim przedziale widma: od 490 nm – kolor niebieski do 950 nm – bliska podczerwień.
 • @Jasiek 11:13:31
  Ale wdepnęliśmy w mega gó...o :-( Ciekawe jak będą wyglądać ludzie powiedzmy po 100 latach takiego "oświecenia".

  WYBÓR WE WŁASNYM DOMU NADAL JEST...

  Kto mądry powinien mieć zapas tradycyjnych żarówek ;)

  Ukłony !
 • 3grosze
  luminescencja czyli 'ZIMNA' emisja światła i ZIMNA barwa światła, to dwie różne rzeczy
  żeby było jeszcze śmieszniej 'zimna barwa' światła ma więcej stopni w skali kelwina niż ciepła ;]
  http://info-led.eu/charakterystyka-zarowek-led/barwa-swiatla-kelwiny-k/
  w tym zestawieniu barwa LED może być zbliżona do żarówki
  a co do zastosowania różnych rozwiązań to.. wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba umiejętnie z tego korzystać, np zwracam uwagę na pominięty fakt że tak samo szkodliwe a nawet jeszcze gorsze od LED są płaskie monitory, wyświetlacze telefonów, gorsze bo świecą prosto na oczy, co nie znaczy że kineskopy były lepsze, były tragiczne bo oparte na promieniowaniu x
  uważam, że najgorsze są lampy wyładowcze, tzw świetlówki, ale też są miejsca gdzie są dobrym rozwiązaniem.
  Żarówki jak również halogeny (jeszcze bardziej się nagrzewają) są owszem zbliżone do słońca choć nie jest ono z wolframu umieszczonego w bańce próżniowej i promienie żarówki rozchodzą się sztucznie i dużo gorzej niż światło słoneczne o czym wie każdy fotograf
  bo wpływa to niekorzystnie na jakość zdjęć ale również męczy wzrok, ponadto światło żarówki jest bardziej szkodliwe dla plamki żółtej ze względu na wyższą energię która sieje spustoszenie wewnątrz oka, tak jak nie można patrzeć bezpośrednio na słońce które jest przecież od nas bardzo oddalone.
  kwestia efektu stroboskopowego występuje w każdym przypadku zasilania prądem przemiennym tylko w różnej skali, przy dobrej stabilizacji efekt ten jest niezauważalny, co nie znaczy że nieszkodliwy
  ja mam w domu wszystkie rodzaje wymienionego oświetlenia nawet lampkę cmentarną, ale na balkonie dla miłego wrażenia, choć nie powiedziałbym że jest to dobre światło np do czytania, poza tym wewnątrz pomieszczenia nie ma racji bytu bo raz że niebezpieczne (pożar), dwa, że się robi duszno a trzy że CO2 przyspiesza niszczenie tynków w mieszkaniu zakwaszając go do CaCO3
  ps ogień ma cechy led jak również żarówki bo tam występują oba zjawiska a nawet więcej
 • @WandalVeni 13:51:19
  podobny mam problem z garnkami i patelniami:
  aluminium, teflon, stal NIKLOWANA (nie mogła by być cynkowana?), emalia (ftalany?)
  naprawdę mam duży stres przed przygotowaniem/odgrzaniem czegoś - wybór jak między dżumą a cholerą ale to temat na odrębny artykuł
 • @WandalVeni 14:02:01
  "podobny mam problem z garnkami i patelniami:
  aluminium, teflon, stal NIKLOWANA (nie mogła by być cynkowana?), emalia (ftalany?)
  naprawdę mam duży stres przed przygotowaniem/odgrzaniem czegoś..."

  Jesteś wielki! :-)

  Pozdro!
 • @WandalVeni 13:51:19
  "bo wpływa to niekorzystnie na jakość zdjęć ale również męczy wzrok, ponadto światło żarówki jest bardziej szkodliwe dla plamki żółtej ze względu na wyższą energię która sieje spustoszenie wewnątrz oka, "

  Pamiętam jak mój ŚP Ojciec wspominał, że kiedyś ludzie wieczorami czytali przy lampach naftowych... Kiedyś próbowałem, ale to jednak nie było to samo co lampka ze zwykłą żarówką (nawet 40 watt) skierowana na otwartą książkę... ALE gdyby tak udało się skupić światło z kilku lamp naftowych i skierować je na książkę to chyba bym wolał :-)
 • Z kącika hipochondryka...
  Właściwie to wszystko jest szkodliwe. Życie samo jest szkodliwe i zwykle kończy się zgonem.

  Kiedyś mówili, że kineskopy na telewizorach są szkodliwe. Teraz okazuje się, że ledowe displaye też są szkodliwe. W te czerwcowe, letnie nocki mało tu na jednostce palimy światła, na wartowni ino dwa jupitery nad wjazdem wiszą. Ale jupitery szkodliwe chyba nie są, bo ta technologia była już za czasów pierwszej komuny i jedynie zdrajca narodowy Jaruzel od tego flesza oślepnął.

  Na dyżurce mamy tu, co prawda, ledy w lampach, ale ku czujności nie palimy ich po zmroku. Lepiej tak po ćmaku siedzieć, przytulnie jest, każdy ma smartfona odpalonego a i leptop dużo poświaty daje. Aż za jasno jest w kanciapie od tych świcących displajów. Ale display to też wszak technologia LED a współczesny żołnierz jak i cywil większość dzionka przed monitorkiem spędza. Należałoby się więc szkodliwością monitorów zająć, nie żarówkami.

  Kiedyś, ze trzy lata temu, mieliśmy na stanie czołówki z żaróweczką halogenową, napędzaną poprzez baterię 9V. Na świeżej bateryjce czery godziny światła z tego było i trzeba było backup bateryjny w plecaku taszczyć, bo służba 12h trwa, nie cztery. Teraz mamy przy dupie po kilka lampek, na hełmie główne światło, punktowo sfokusowane, na przedramieniu szperacz, podczerwień na broni. I zapasu bateryjek nie trzeba nosić, czysta oszczędność na wadze. Do niedawna, trzeba by dwunastowoltowy akumulator taszczyś na akcje, by te wszelakie ustrojstwo oświetleniowe prądowo obsłużyć. Kto w polu był i plecak swój pakował i na służbie taszczył, wie, ile gram jeden znaczy. Jeśli LEDy nawet szkodliwe są, to moje chłopaki woleją oślepnąć niż garbusa lub żylaków od taszczenia dostać.
 • @Paulus Aquarius 13:04:41
  Ciekawe jak będą wyglądać ludzie powiedzmy po 100 latach takiego "oświecenia".
  Dosłownie po stu lata takiego świecenia nieliczni będą stuletnimi starcami. Reszta ludzi jak kilkunastoletnie zwłoki nawet biorąc pod uwagę wzrost przeciętnego życia .
 • Dałem Ci za to 5*****
  Ponieważ zgadzam się z tym co piszesz w 100%. Tylko czy to do ludzi dotrze? a to już inna sprawa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031