Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
77 postów 1365 komentarzy

O.R.B.O - OBYWATELSKI RUCH BIERNEGO OPORU

Paulus Aquarius - NASZA BIERNA AKCEPTACJA – TO ZGODA NA POSTĘPOWANIE RZĄDZĄCYCH PSYCHOPATÓW !!!

KSIĘŻYCOWE DREWNO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

UKRYTA PRAWDA O DRZEWACH I DREWNIE NA NOWO ODKRYTA

 

 

 Kilka naukowo potwierdzonych faktów o drzewach i drewnie, które znane są ludzkości od starożytności i mogłyby pozytywnie zmienić dzisiejszy świat. Jednak "pewne siły" starają się aby nie dotarła ona do nas. Ten film trwa znacznie krócej niż 1 lekcja w szkole, a dowiesz się o drewnie (mam nadzieję) więcej, niż podczas całej edukacji szkolnej. Pionier drewnianego budownictwa ultra-ekologicznego - Austriacki leśnik - pan Erwin Thoma (Drewno100) buduje dziś domy całkowicie samowystarczalne, które przedłużają ludzkie życie. Peter Wohlleben - Badacz inteligencji i komunikacji drzew.

 
Nowa era budowy z drewna wysokiej jakości została zapoczątkowana technologią Thoma Holz100.
Została ona opracowana 20 lat temu w Austrii przez Erwina Thoma. Polega ona na odpowiednim łączeniu poszczególnych warstw drewna w sposób mechaniczny w jeden zwarty blok. Warstwy połączone są za pomocą drewnianych kołków, bez użycia elementów metalowych i chemicznych. W fabryce powstają części ścian, stropów i dachów, a na budowie składane są przy użyciu dźwigu w bardzo szybkim tempie - dom jednorodzinny kilka dni. Większość projektów standardowego budownictwa można wykonać w technologii Holz100.
 
 
  
ZAPRASZAM NA CUDOWNY FILM :)

 
 
 
 
Poniżej link dla bliżej zainteresowanych - komercyjna strona o budowie z drewna w technologii
Thoma Holz100
 
 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • 1*
  1*
  jak na ksreoboja przystało to zacna ocena
  Zawsze to coś
 • @Husky 16:06:44
  Już ci kiedyś mówiłem, że nie wstawiam notek dla ocen. Zresztą i tak nota zwykle jest wysoka nawet pod notką zrobioną w 5 minut. Twoja i taboreta ocena niewiele zmienia. I na odwrót moja ocena też niewiele zmienia bo zawsze i tak cię wszyscy pałują poza talbotem i niekiedy P. Agnieszką , która ma w sobie dużo współczucia dla zwierząt..
  Ile to już ludzi ci tu mówiło żebyś spróbował napisać coś własnymi słowami, to i ocena będzie wyższa.
  Wstawianie pał pod moimi notkami ( statystycznie 80% są spod mego pióra - a piszę nie tylko tutaj więc mam trochę wyrobienia w temacie) nijak nie złagodzi ci twojego bólu dupy.. a ponieważ twoje uzasadnienia co do ich wystawiania są wyssane z palca to dodatkowo ściągasz na siebie krytykę innych blogerów...
  Kiedyś dorośniesz to zrozumiesz ;)
  Weź smycz i idź na spacer lepiej powdychać świeżego londyńskiego powietrza :)
 • Autor
  Prehistoryczny kod biologiczny to röwnie fascynujacy film Bald TV.
 • Pozostaje pytanie
  Jak zrobiono sam blok mysle ze jest klejony klejami hemoutwardzalnymi .Technologia w sumie prosta. Taki sam dom mozna postawic z bali obrabiaych mechanicznie same sciany w tydzien,obrubka zajmuje 2dni. Na obszarze polski dobrze opanowano budow domow z bali,szczelnosc bala z dwoma piórami jest zblizona do litej sciany.
 • @jan 23:06:33
  ŻADNYCH CHEMII - SAMO DREWNO !

  może lepiej filmik obejrzeć najpierw ..???
 • @morgan 22:05:42
  oglądałem- jest ciekawy jak niemal każdy filmik na BaldTV
 • @Paulus.Aquarius 23:34:01
  Powiem tyle: wkurzają mnie takie "odkrycia" zachodnich naukowców (w tym wypadku chodzi akurat o rozsądnego człowieka), który na nowo "odkrywają" prawdy od dawna znane - tyle, że świadomie zapominane.

  W przypadku drzew i drewna. Jeszcze z dzieciństwa pamiętam słowa mojej babci, że drzewa trzeba ścinać w określonej fazie księżyca i wtedy gdy nie ma w nim soków. Inaczej szybko niszczeje.
  A kilka lat temu "drzewiasz" stwierdzał. że można i latem, gdyż liści (igły) pobierając wodę powodują szybsze wysuszenie drewna.

  Podobnie: babcia raz w roku dokonywała zmiany ustawień sprzętów w domu (na wsi).
  A to akurat jest cenne jeśli uwzględnia się wpływ żył wodnych. I wiele innych podobnych spraw czeka na ponowne "odkrycie".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031